Tasarımcılar

Bng İle Bodrum’dan Meksika’ya Türk Esintisi....
2326

Milano Fashion Week takvimine kabul edilen ilk ve tek Türk markası olma özelliğini taşıyan BNG, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış
1843

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express Şafak Tokur 2014 Sonbahar-Kış "Sarıkamış" erkek  koleksiyonu ile savaşta mücadele eden askerlerin kahramanca duruşlarından ve karanlık hüzünlü hikayelerinden esinleniyor. Askerlerin kahramanca duruşlarını modernist bir bakış açısıyla yorumlayan Şafak Tokur'un sarıkamış koleksiyonu sütrüktürel parçalarla mekanik bir kurguya akışkan ve etnik dokunuşlarıyla eklektik algıya göndermeler yapıyor.

Jale Hürdoğan'ın Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express etkinliğinde sunduğu 2014 Sonbahar - Kış koleksiyonu
1675

Jale Hürdoğan yeni koleksiyonunu  “ilk görüşte değil, ilk dokunuşta hissettiğine aşık olmak” duygusuyla hazırladı.Tasarımcı, kumaşları kat kat, üst üste kullanarak dokunma hissiyatını arttırdı. Koleksiyonda gördüğün an ile dokunduğun anı birlikte anlatabilmek için farklı dokularda kumaşlar bir araya getirildi.

Zeynep Tosun, 2014 Sonbahar-Kış Koleksiyonu....
1781

Zeynep Tosun, 2014 Sonbahar-Kış koleksiyonunda ana ilham kaynağı olarak 1970'lerin renk paletlerini ve siluetlerini günümüzüzün güçlü ve salaş sokak ruhuyla birleştiriyor.

Ünlü Türk Moda Tasarımcısı Bora Aksu, Londra Moda Haftası'nda Sonbahar-Kış Koleksiyonunu Sundu.
1787

Bora Aksu, 14 Şubat 2014, Cuma günü Londra Moda Haftası’nda Sonbahar-Kış 2014-15 Koleksiyonunu sergiliyor. Deri Tanıtım Grubu (DTG – Turkish Leather Brands)* ile işbirliği tasarımcı, daha önceki koleksiyonları gibi yine oldukça kişisel bir hikayeye; Bora Aksu’nun annesinin genç kızlık dönemine dayanıyor.

Zooey Deschanel, Tommy Hılfger ile Moda Dünyasına Adım Atıyor!
1750

Zooey Deschanel, Tommy Hılfger ile Moda Dünyasına Adım Atıyor!

 TOMMY HILFIGER, ünlü oyuncu, müzisyen ve stil ikonu Zooey Deschanel ile birlikte “To Tommy, From Zooey” adlı özel kapsül koleksiyonu tasarladı. Zooey Deschanel’in moda dünyasına adım attığı ve moda tutkusunu hayranlarıyla buluşturmayı hedeflediği kapsül koleksiyonu, önümüzdeki aylarda Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’da az sayıda TOMMY HILFIGER Mağazası’nda ve online alışveriş kanallarında satışa sunuluyor olacak.

 

Moda Dünyasına Taze Bir Soluk!...
1710

Fulya İlkmen, Kendi Desenleri ve Rahat Formları ile Dikkat Çekiyor

Fulya İlkmen, Bebek’te kurduğu atölyesinde, kendi tasarladığı soyut desenlerini deri ve ipek kumaşlara aktarıyor. Sonbahar/Kış 2013-2014 için hazırladığıilk koleksiyonunda insan bedeninin formundan, renklerin ve desenlerin armonisinden, bütünlük ve parçaların yarattığı tezatlıktan ilham alıyor.

Ayhan Yetgin'den Pozitif Bak! Koleksiyonu ..
2019

Ayhan Yetgin'in Pozitif Yaşam Derneği işbirliğinde hazırladığı 1 Aralık Dünya AIDS gününe özel koleksiyon, HIV/ AIDS ile yaşayanları pozitif bakmaya davet ediyor.Projenin vermek istediği mesajı Pozitif Yaşam Derneği şöyle açıklıyor; “Bu koleksiyon ile genç veya yaşlı, kadın veya erkek, HIV pozitif veya negatif ayırt etmeden her kesime; HIV pozitif bireylerin düzenli tedavi ile hayatlarına devam edebildiğini, çalışabildiğini, evlenebildiğini, belirli önlem ve kontrollerle HIV negatif çocuk sahibi olabildiklerini anlatmak istiyoruz.

Ceren Ocak Kendi Adını Taşıyan Koleksiyonuyla  Fark Yaratacak..
3141

Zeki Triko’nun tasarımcılarından Ceren Ocak, artık kendi adını taşıyan koleksiyonu ile modaseverlerle buluşuyor. Genç tasarımcı, artık “Ceren Ocak” markasıyla yoluna devam edecek.

Ünlü Tasarımcı Nihan Buruk,Erkeklere el attı..
1931

Nihan Buruk, günümüzün cesur kadınına hitap eden stili ve estetik tasarımları ile 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nu Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında moda severler ile buluşturuyor. Nihan Buruk yeni erkek markasi "NIAN" ile sokaktan insanlarla ,Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da.

Tasarımcı, Melih Yazgan ile röportajımız..
3885

Üniversite yıllarında sanat tarihi eğitimi alan daha sonra moda dünyasına adım atarak, 10 yıldır yaptığı tasarımlarla kendine özgü tarzını yansıtan çizgisiyle moda sektöründe ki yerini koruyan ve Türkiye’de internet üzerinden ilk online satış yapan  ünlü tasarımcı ; Melih Yazgan ile röportajımız…

Çanta tasarımcısı Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız...
3028

İş hayatına bir süre ara verip, hayatının tamamını oğluna adadıktan sonra içindeki sesi dinleyen ve yıllar sonra gün yüzüne çıkan ‘’çanta tasarımları’’nı bizimle paylaşan Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız...

Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız...
4889

Moda İşletmeciliği bölümünden mezun olan, tasarımcı kimliğinin yanısıra, 2003 yılından beri Alaçatı Tuval Restoran'da işletmecilik yapan ünlü moda tasarımcısı, Eda Erdoğan, 10 parmağında 10 marifet olduğunu gösteren başarı hikayesini dizisponsorlari.com takipçileri için anlattı. Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız…

Tasarımcı Simge Karahasan ile Röportajımız...
3980

Eğitimini Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Fakültesinde tamamladıktan sonra ablası Bige Karahasan ile birçok projeye imza atıp adından söz ettiren tasarımcı Simge Karahasan ile röportajımız sizlerle...

emreyunus / “2 Sanatçı 1 İmza” röportajı..
5190

emreyunus kendilerine tek isim ve imza da buluşturan sıradışı ikiz kardeşler. Son dönemlerde ünlü sanatçıların eserlerinin orjinallerini hatırı sayılır izleyici kitlesi olan birçok dizide görüyoruz.Dünya resim sanatı literatüründe aynı branşta eserlerini beraber tamamlayarak ”2 Sanatçı 1 İmza” sloganı ile bu alanda bir ilki gerçekleştiren emreyunus ile röportajımız..

Tasarımcı Yağmur Cömert ile Röportajımız...
3034

Üniversiteye başlamasıyla tasarımın hayatına tamamen girdiği, kısa bir süre çalışıktan sonra kendi markasını oluşturmaya karar veren aynı zamanda da kendi blogunun yazarlığını yapan Yağmur Cömert ile röportajımız.

Tasarımcı Ebru Karabayır ile Röportajımız...
4476

Moda dünyasına , Paris de yaşadığı yıllarda girmeye karar veren ve İstanbul’a dönüş yaparak, Lasalle International Academy’de moda tasarımı eğitimini tamamlayan genç moda tasarımcısı; Ebru Karabayır ile yaptığımız röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Moda Tasarımcısı,Gülnur Güneş ile röportajımız..
7631

Feminen görüntüsünü sergilemekten çekinmeyen, zarafetin yanı sıra güç kavramını da üstlenmiş kadınlardan esinlenen  ve Nişantaşı’nda ki şık butiğinde tasarımlarını moda severlerle buluşturan moda tasarımcısı Gülnur Güneş ile röportajımız...

Metin Birinci Röportajı, Tasarımcı Metin Birinci ile röportajımız...
2649

2007 yılında ortağı Ömer Özcan ile ‘’Matin Berenjian’’ markasını kurmaya karar veren ve koleksiyonunda kadını; şehirli, romantik, entelektüel olarak anlatan ünlü moda tasarımcısı, Metin Birinci ile röportajımız…

Özge Nalbantoğlu ve Melahat Pehlivan ile röportajımız...
4530

Aynı üniversiteden mezun olup, ortak arkadaşlarının yoluyla tanışmalarına rağmen İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın ortak yürüttüğü İstanbul Moda Atölyesi Projesi’nde yolları kesişen Özge Nalbantoğlu ve Melahat Pehlivan ile röportajımız.

EN GÜNCEL