Ana Sayfa Röportajlar Umutsuz Ev kadınları dizisi styling'i; İlknur Aykanat ile röportajımız..

Umutsuz Ev kadınları dizisi styling'i; İlknur Aykanat ile röportajımız..

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

-Dizisponsorlari.com : İlknur hanım, Biraz kendinizden bahseder misiniz?

 -İlknur Aykanat: Sizin bildiğiniz kadarıyla stil danışmanıyım, yaklaşık 3 yıldır tv sektöründe dizi ve programlara stil danışmanlığı yapıyorum. Daha öncesinde ise markalara , kişiye özel ve gardrob detoxu yapıyordum, hala yapıyorum.

- D.S: Styling Olmaya Nasıl Karar Verdiniz?

 -İlknur Aykanat:  Hep severdim başkalarını giydirmeyi , ilerleyen yıllar da profesyonel olarak yapmaya başladım.

 - D.S: Styling'in kendine göre bir tarzı oluyor, sizinki nasıl bahsedebilir misiniz?

-İlknur Aykanat: Ben klasik, pop, vıntage, romantik yada etnik giyiniyorum diyemem. Ruh halime, katıldığım davete veya organizasyona göre karıştırıp giyinmeyi seviyorum.

- D.S: Hangi dizi ve filmlerde styling yaptınız?

-İlknur Aykanat: Adını Feriha koydum, merhaba hayat(final),Ivana Sert (Bugün ne giysem), Umutsuz ev kadınları, ben burdan atlarım(programı), Deryalı günler(Derya Baykal) ve birçok program ve sanatçı..

- D.S: Mesleğinizde Asıl Adınızı Duyuran Proje Hangisidir?

-İlknur Aykanat: Adını Feriha koydum dizisi ile sektöre adım attım aslında..

- D.S: Umutsuz ev kadınları uzun süredir yayında olan bir dizi,  iyide bir seyirci kitlesi bulunuyor. Dizinin stylingini de  siz yapıyorsunuz? Zorlandığınız noktalar oluyor mu?

 -İlknur Aykanat: Umutsuz ev kadınları projesinin son sezonunu ben yaptım. Yapım ekibini zaten tanıyordum. Oyuncularla ve yönetmenle anlaşıp yola başlamak kısa sürdü. Zorlandığım çok birşey olduğunu söyleyemem..

- D.S: Oyuncuların Kıyafet Aksesuarlarına Karar Verirken Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

-İlknur Aykanat:Bizim için en önemlisi tabi oynadığı karakter, senaryo da özel bir sahne olup olmadığı bunlar öncelik sonrasında vücut tipine ve karakterine en uygun kıyafet ve aksesuarları seçiyorum.

- D.S:  Dizide Hazır Giyim Sektöründen Ziyade Genç Tasarımcılara Da Yer Verdiğinizi Görüyoruz. Sizin Beğendiğiniz Veya Tarzınıza En Yakın Olan Yada Çalışmayı Sevdiğiniz Tasarımcılar Kimlerdir?

-İlknur Aykanat:Beğendiğim birçok isim var tabi.  Ben ; Zeynep Erdogan, Hakan Akkaya, Gizem İçoz, Selim Baklacı, Arzu Kaprol, Nihan Buruk, Özlem Ahıakın, Zeynep Tosun, Selma Çilek, Özgür Masur, Elif Cıgızoğlu  (daha cok var)

- D.S: Sizin mesleğinizi seçmek isteyen gençlere,  Tavsiyeleriniz Neler Olur?

-İlknur Aykanat: Dizi danışmanlığı yapmak normal (dergi,tv prog ,reklam) stylıng'i yapmaya hiç benzemiyor öncelikle bunu iyi bilmeleri gerek, çok daha meşakkatli bir yolculuk.. Bu işi yapmak isteyenlere nacizane tavsiyem gözlem yapabilecekleri setlere gitmeleri, azda olsa tecrübe edinmeleri. Sonrasında ise sürekli okuyup araştırmalı yeni çıkan marka ve tasarımcıları da takip etmeliler...

Sevgili İlknur Aykanat'a sorularımıza samimi yanıtlar verdiğinden  dolayı teşekkür ediyoruz..

Umutsuz Ev kadınları dizisi styling'i; İlknur Aykanat ile röportajımız.. Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Umutsuz Ev kadınları dizisi styling'i; İlknur Aykanat ile röportajımız.. için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL