Ana Sayfa Tasarımcılar Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış

Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express Şafak Tokur 2014 Sonbahar-Kış "Sarıkamış" erkek  koleksiyonu ile savaşta mücadele eden askerlerin kahramanca duruşlarından ve karanlık hüzünlü hikayelerinden esinleniyor. Askerlerin kahramanca duruşlarını modernist bir bakış açısıyla yorumlayan Şafak Tokur'un sarıkamış koleksiyonu sütrüktürel parçalarla mekanik bir kurguya akışkan ve etnik dokunuşlarıyla eklektik algıya göndermeler yapıyor.

FOTOGALERİ
Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış "Sarıkamış" Erkek Koleksiyonu ile savaşta mücadele eden askerlerin kahramanca duruşları, karanlık ve hüzünlü hikayelerinden esinleniyor.

Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express Şafak Tokur 2014 Sonbahar-Kış "Sarıkamış" erkek  koleksiyonu ile savaşta mücadele eden askerlerin kahramanca duruşlarından ve karanlık hüzünlü hikayelerinden esinleniyor.

Askerlerin kahramanca duruşlarını modernist bir bakış açısıyla yorumlayan Şafak Tokur'un sarıkamış koleksiyonu sütrüktürel parçalarla mekanik bir kurguya akışkan ve etnik dokunuşlarıyla eklektik algıya göndermeler yapıyor.Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış

Şafak Tokur koleksiyonunu şu şekilde ifade ediyor;

"Sarıkamış" koleksiyonunda asıl anlatılmaya çalışılan savaş kadar anlamsız bir olgunun içinde mücadele eden askerlerin kahramanca duruşlarını ve karanlık hüzünlü hikayelerini modernist bir tasarlama süreciyle şekillendirmeye çalıştım. Oluşturduğum kimliklerle askeri bir duruşun dışında yaşanmış olan bu sürecin hissettirdikleri ile ilgili bir resim çizmeye çalıştım".Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış

Şakar Tokur 2014 Sonbahar-Kış koleksiyonu ;siyah, gri, kırmızı ve hakiden beyaza  kadar uzanan bir renk paleti ile sunuluyor. Koleksiyonda kapitone yüzeylerle oluşturulmuş sütrüktürel dokularla yünlü ve pamuklu yüzeyler birlikte kullanıldı. Koleksiyon içinde kullanılmış olan triko detaylar ise oluşturalan güçlü ve mekanik  kurguya eşlik etmiş olup kimliklerin bu duruşlarına kontrast oluşturmasıyla görevlendiriliyor. Alt grupta ise minimal kurgudaki pantolonların yanında avantgard detaylara sahip yenilikçi formdaki parçalarda koleksiyonda yerini alıyor.

 Defile ayakkabı sponsoru; Ayakkabı Dünyası, kumaş sponsoru İPEKİŞ

SARIKAMIŞ

Kıta dur adım adım, yolun sonu,

Resimler hep aynı soğuk beyaz tonu,

Kıta dur adım adım yolun sonu,
Üzerine serilmiş yorgan gibi kar taneleri,
Zifiri karanlık heryer şimdi...
Kıta dur, adım adım yolun sonu...
Hakkındır göğsündeki ayla yıldız, hep onurlu taşıdın onu

Adaletsiz dünya düzenin bu mudur?
Hadi gel  kolaysa içimdeki kahramanları durdur.
Dimdik ayakta gururla ne kadar dayanırsın böyle?
Elbet bu da senin son nefesin olur,
Kıta dur...
Yazan: Şafak TokurŞafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL