Ana Sayfa Tasarımcılar Çanta tasarımcısı Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız...

Çanta tasarımcısı Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İş hayatına bir süre ara verip, hayatının tamamını oğluna adadıktan sonra içindeki sesi dinleyen ve yıllar sonra gün yüzüne çıkan ‘’çanta tasarımları’’nı bizimle paylaşan Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız...

 

 

 

 

-Dizisponsorlari.com: Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

-Mehtap Hiçsönmez: 32 yaşındayım. Klasik Arkeoloji ve Sinema-Televizyon eğitimim ardından bir süre kamera önü ve arkası olmak üzere çeşitli televizyon kanallarında çalıştım. Oğlumun doğumu ile birlikte iş hayatıma ara verdim ve tamamen vaktimi oğluma ayırdım. Bir süre sonra aslında ne yapmak istediğimi sorgularken buldum kendimi ve istediğim şeyin tamamen ‘’çanta tasarımı’’ olduğuna karar verdim. Çünkü; zaten yıllardır bu benim hobi olarak yaptığım bir şeydi. 2 senemi sadece kendimi bu konuda geliştirmeye harcadım. Milano ve Bolonya’da fuarlara katıldım. Workshoplara gittim ve kendimi hazır hissettiğimde de ilk koleksiyonumu çıkardım.

-DS: Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

-MH:Aslında tasarım hayatımın bir köşesinde çocukluğumdan itibaren varmış ama gün yüzüne çıkmak için 2 sene öncesini beklemiş.

-DS: Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

-MH:Tasarım yaparken yeni trendleri göz önünde bulundurmaya çalışıyorum ama tabi ki, tamamen esiri olmadan. Çünkü; yaptığım çantaların uzun yıllar kullanılmasını da istiyorum. Annemin eski çantaları bana ilham kaynağı olabiliyor ya da televizyonda seyrettiğim bir filmden etkilenip de tasarım yapabiliyorum.

-DS: Kişiye özel tasarımlar yapıyor musunuz?

-MH:Şu an kişiye özel tasarımlar yapmıyorum ama ilerisi ne gösterir onu da bilemiyorum.

-DS: Başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz?

-MH:Bence başarı emeğinin karşılığını almak ve kişilerin sizi takdir etmesidir.

-DS: Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

-MH:Koleksiyonlarımdan seçiliyor.

-DS: Dizilerde oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

-MH:Bazılarını çok başarılı buluyorum ve ‘işinin hakkını vererek yapıyor’ diyorum ama bir kısmının da bunu sadece iş olsun diye yaptığını ve çok daha dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

-DS: Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

-MH:Alexander Wang özellikle çanta konusunda bir numaram. Son zamanlarda genç tasarımcı Ece Salıcı tasarımlarını da çok beğeniyorum.

-DS: Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

-MH:Öncelikle tam olarak ne yapmak istediklerine karar versinler. Kalplerinin sesini dinlesinler ve inandıkları yoldan şaşmasınlar. Bazen önlerine engeller çıkacak ama bu onları yıldırmasın. Son olarak da kendi çizgilerinden sapmasınlar.

-DS: Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2013-2014 yılının çanta trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

-MH:2013-2014 yılında yine bol bol leopar ve zebra desenli çantalar göreceğiz. Bunun yanında yılan, krokodil ve devekuşu derisinden çantalar da sıkça karşımıza çıkacak. Bej, gri, siyah ve bordo ise bu kış yine en çok gördüğümüz renkler arasında olacak. Son olarak mini çantalar da bu kışın favorileri arasında.

Mehtap Hiçsönmez'in koleksiyonundan parçalar...

Mehtap Hiç Sönmez'e ''mehtapprl@yahoo.com'' mail adresinden ulaşabilirsiniz. 

Mehtap Hiç Sönmez'e başarılarının devamını diler, sonsuz teşekkür ederiz.

Çanta tasarımcısı Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Çanta tasarımcısı Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL