Ana Sayfa Tasarımcılar Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız...

Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Moda İşletmeciliği bölümünden mezun olan, tasarımcı kimliğinin yanısıra, 2003 yılından beri Alaçatı Tuval Restoran'da işletmecilik yapan ünlü moda tasarımcısı, Eda erdoğan, 10 parmağında 10 marifet olduğunu gösteren başarı hikayesini dizisponsorlari.com takipcileri için anlattı. Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız…

 

 

 

-Dizisponsorları: Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

-Eda Erdoğan: 2009 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Moda İşletmeciliği bölümünden mezun oldum.  Aynı zamanda 2003 yılından beri Alaçatı Tuval Restoran da işletmecilik yapıyorum. Kendi adımı verdiğim ‘’Eda Erdoğan’’ markası, rahatlık ve şıklığı bir arada kullanarak, tercihe göre gece ve gündüz kullanabilecek modellerden oluşuyor. İlk olarak 2011 Haziran tarihinde modellerimi Alaçatı' daki dükkânımda sergilemeye başladım. 2012 Eylül ayında da ikinci dükkânımı İzmir Alsancak' ta açtım. 2013 yılında da Room Teşvikiye'de ürünlerimi sergilemeye başladım.

-DS: Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

-EE: Üniversiteyi Moda üzerine okumamın yanı sıra her yaz Alaçatı gibi yerde her kesim insanı gözleme şansı bulduğum bir yerde çalışıyor olmak benim için büyük bir şans oldu. Beklentileri rahatlıkla görebiliyor, dolayısıyla talepleri biliyordum ve buna dayalı koleksiyonlar hazırlamaya başladım.

-DS: Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?   

-EE: En başta kendi sevdiğim, giymekten hoşlandığım içinde kendimi şık ve rahat hissettiğim tasarımlara yöneldim daha sonrada bunu insanların daha rahat kullanabilmesini sağlayacak dokunuşlarla giyime hazır hale getirdim. Hem fiyat hem de model olarak her kesime hitap edebilir bir marka oluşturduğuma inanıyorum.

-DS: Markanızın adı neden Eda Erdoğan? Çıkış noktası nedir?

-EE: Her noktasını kendime göre düşünüp yola çıktığım için, özellikle beni tanıyanların bu Eda'ya ait diyebileceği kadar beni yansıtan ürünler tasarladığım için markama rahatlıkla ‘’Eda Erdoğan’’ diyebildim.

-DS: Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor?  Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

-EE: Dizilere özel koleksiyonlar hazırlamıyorum var olan koleksiyonumdan seçiliyor bu modeller.

-DS: Dizilerde en çok hangi karakterin giyim tarzını beğeniyorsunuz ayrıca oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

-EE: Benim koleksiyonumdan seçim yapan stylingciler Deniz Marşan ve Başak Dizer Fransez; onların başarısını ve zevkini sanırım artık hepimiz biliyoruz.Benim koleksiyonumu da kullanmaları benim için çok güzel bir duygu.

-DS: Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

-EE: Vivienne Westwood, Coco Chanel , Sonia Rykiel

-DS: Moda dünyasında başarılı ve kalıcı olmak için, sahip olunması gereken özellikler neler? Başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz?

-EE: Hedef kitlenin doğru seçilmesi, ilk günden itibaren aynı kalitede ürün sunmak markanın sürekliliğini ve başarılı olmasını sağlar.

-DS: Tasarımlarınıza nasıl ulaşabiliriz?

-EE: Alaçatı Eda Erdoğan mağazası, İzmir Alsancak Eda Erdoğan mağazası ve Room Teşvikiye İstanbul adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Alaçatı Eda Erdoğan mağazasından...

İzmir Alsancak Eda Erdoğan mağazasından...

Eda Erdoğan'a başarılarının devamını diler, bize ayırdığı zaman için sonsuz teşekkür ederiz.

Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL