Ana Sayfa Röportajlar Tasarımcı Yağmur Cömert ile Röportajımız...

Tasarımcı Yağmur Cömert ile Röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Üniversiteye başlamasıyla tasarımın hayatına tamamen girdiği, kısa bir süre çalışıktan sonra kendi markasını oluşturmaya karar veren aynı zamanda da kendi blogunun yazarlığını yapan Yağmur Cömert ile röportajımız.

-Dizisponsorları: Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

-Yağmur Cömert: 1989 Bandırma doğumluyum. 2011 yılında İTÜ-FIT Moda Tasarımı programını bitirdim. Program gereği hem İstanbul’da hem New York’ta okuma şansım oldu. Mezun olduktan sonra bir sene kadar sektörde çalıştım, sonra kendi markamı kurmaya karar verdim ve siyah elbiseler koleksiyonumu çıkardım.

Koleksiyondan parçalar...

-DS: Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

-YC: Tasarım hayatıma tam anlamıyla üniversiteye başlamamla girdi.  Okul hem moda, hem de diğer alanlardaki tasarımlara gözümü açmamı sağladı. Burda yavaş yavaş modayı, tasarım yapmayı öğrenirken kendi tarzım da oluştu.

-DS: Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

-YC: Bazen izlediğim bir film ya da hayatın içinde rastladığım farklı doku ve renklerin bana ilham verdiği olur. Ama daha ziyade geçmiş ve günümüzden tasarımcıların işleri. Moda fotoğrafları, ikonik kadınlar bana ilham verir. Bunun dışında ruh hali de etkili oluyor sanırım, kışın karanlık yazın aydınlık koleksiyonlar çıkarmamız biraz da bu yüzden.

-DS: Kişiye özel tasarımlar yapmayı düşünüyor musunuz?

-YC: Kendi atölyemi açtığım zaman kişiye özel tasarımlar yapmayı isterim.

-DS: Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerdeki karakterlerde, rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor?  Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

-YC: Koleksiyonlarımdan seçiliyor.

-DS: Dizilerde en çok hangi karakterin giyim tarzını beğeniyorsunuz ayrıca oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

-YC: Kuzey Güney’deki Banu’nun stylingini çok başarılı buluyorum. Başından beri çok sofistike ve feminen bir tarzı var. Salih Kuşu’ndaki Elvin Levinler’in canlandırdığı karakteri, Merhamet dizisindeki Irmak’ı ve İntikam’daki Yağmur’un günlük kıyafet seçimlerini ‘’kapşonlu kostümlerini saymamakla beraber’’ çok başarılı buluyorum. Salih kuşu dizisi için Süreç film’den Yonca Pekbilimler’le sıkça çalışma fırsatım oldu, kendisi çok profesyonel ve işini titizlikle yapan biri.

-DS: Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

-YC: Gamze Saraçoğlu, Elif Cığızoğlu, Phoebe Philo, Phillip Lim...

-DS: Moda dünyasında başarılı ve kalıcı olmak için, sahip olunması gereken özellikler neler? Başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz?

-YC: Sabırlı, çalışkan ve girişken olmalısınız diye düşünüyorum. Bunun yanısıra kaliteden ödün vermemeli ve stilinizden şaşmamalısınız. Başarı pek çok şey olabilir bence. Bazen tanımadığın birinden gelen bir tebrik telefonudur, bazen ulaştığın insan kitlesi, bazen de sattığın elbise sayısıdır. Ama hepsinin ortak paydası kendi hayal dünyana başka birilerini ortak edebilmek.

-DS: Hazırlamakta olduğunuz yeni koleksiyonlar var mı?

-YC: Şu anda yaz için hazırladığım koleksiyonum üretilmekte, birkaç haftaya askılarda yerini alacak. Sıcak yaz gündüz/geceleri için hazırlanmış beyaz ve mavi hakimiyetinde çok fresh bir mini koleksiyon oldu. Bunun dışında kışa hazırlanıyorum.

Koleksiyonlarından bazı parçalar...

-DS: Hazırlamakda olduğunuz kış koleksiyonunuzda hangi parçalar olacak?

-YC: Kış koleksiyonumda ilk koleksiyonumda olduğu gibi siyah elbiseler ağırlıkta olacak. Vazgeçemediğim siyah-beyaz aşkımla dolu bir koleksiyon oldu. Eylül’ü bekliyorum!

-DS: Tasarımlarınıza nasıl ulaşabiliriz?

-YC: İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya’dan ve bazı internet butiklerinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgiyi web sitem, www.yagmurcomert.com’dan alabilirsiniz.

-DS: Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

-YC: Heves, azim, eğitim olmazsa olmaz. Özgünlük de çok önemli, siz kendi tarzınızı yaratır ve istikrar sağlarsanız ancak marka olabilirsiniz. Fakat tasarımcı olmak hayal kurmak ve bunları kağıda dökmekle bitmiyor ne yazık ki, üretmek ve pazarlamak bu işin en can alıcı kısımları.

-DS: Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

-YC: Rafine, zarif, detaycı, genç, enerjik.

-D.S: Moda blogunuz Vişnezade’yi nasıl yazmaya karar verdiniz?

-YC: Blog yazmak son zamanların en popüler aktivitesi. Herkesin özellikle de moda hakkında söylemek istediği şeyler var, benim de vardı ve Vişnezade’yi yazmaya başladım. Modaya dair yorumlarımı paylaştım, çizimlerimi, markam hakkındaki yeni haberleri, tecrübelerimi paylaştım. Bir süre sonra bu sadece modaya dair yaptığım bir şey olmaktan çıktı yazı yazmak da ayrıca bir hobim oldu.

-D.S: Peki son olarak Vişnezade’nin sevilmesinin sırrı nedir?

-YC: Vişnezade’nin sırrı samimi ve komik olması. İçimden geldiği şekilde yazıyorum ve kendi markam dışımda bir markanın reklamını yapmıyorum. Bu yüzden gerçek düşüncelerimi okuyorsunuz. Bu da blog dünyasında farklı bir şey sayılır sanırım. 

Yağmur Cömert'in tasarımlarına ulaşabileceğiniz adres ve telefon bilgileri:

-Kumpanya 62
Adres : Dr. Orhan Ersek sok. No:53 Topağacı/Nişantaşı
Tel: 90 212 246 68 75 - 90 212 246 67 74

-Atölye Bebek
Adres: İnşirah sok. No:7/A Bebek
Tel: 90 212 263 80 90 
 
-Ecenas
Adres: Barbaros bulvarı Kristalpark no:17 Nilüfer, BURSA
Tel: 90 224 245 5577
 
-Fashion by Pride
Adres: Arjantin Cad. 21/D Gop- ANKARA
Tel: 90 532 200 4518
 
Yağmur Cömert'in başarılarının devamını diler, sorularımızı cevapladığı için sonsuz teşekkür ederiz...

 

Tasarımcı Yağmur Cömert ile Röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Tasarımcı Yağmur Cömert ile Röportajımız... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL