Ana Sayfa Tasarımcılar Serli Sarıcılar Röportajı-Tasarımcı Serli Sarıcılar Röportajımız...

Serli Sarıcılar Röportajı-Tasarımcı Serli Sarıcılar Röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

-Dizisponsorları: Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

-Serli Sarıcılar:13 Şubat 1987 İstanbul doğumluyum. Beykent Üniversitesi Turizm Rehberlik bölümünden mezunum. Mezun olduktan sonra kendi işime en fazla 1 yıl devam edebildim ve çok geç olmadan bu sektörün bana göre olmadığını fark edip ayrıldım. Ve sık sık annemin aksesuar atölyesine gidip gelmeye başladım. Bu dönemde aksesuar koleksiyonları hazırlarken kuzenimin sayesinde kostümlerle daha yakın temasta olabilmek adına prodüksiyonlar da styling yapmaya başladım. Bir süre sonra bu işi artık profesyonel boyuta taşımak için İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Tasarımı bölümüne başladım ve öğrencilik yıllarımda H&M, Zara, Mango, Marks&Spencer gibi dünya markalarına koleksiyon hazırlayan firmalarda tasarımcı olarak çalışmaya başladım. Okulumun  bitmesiyle beraber kendi markamı oluşturmak adına ‘’Serli Sarıcılar’’ adı altında kendi tasarımlarımı sergilediğim butiğimi açtım ve şu an faal olarak devam etmekteyim.

-DS: Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

-SS:Tasarım hayatıma aslında doğduğumda girdi. Babamın ve annemin sektörde olması ikisinin de işin tasarım kısmında olması beni küçüklük yıllarımdan itibaren bu işe yakınlaştırmıştı. Büyüyüp kendi yolumu çizmeye karar verdiğimde asıl istediğimin ailem yüzünden değil de kendi içimden gelen olduğunu anladım.

-DS: Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

-SS:Tasarımlarımı yaparken genelde abartı olan her şeyden ilham alıyorum. Abartıyı çok sevdiğimden onları günlük hayata uyarlamak ve giyilebilir hale getirmek bana haz veriyor. Bunun yanında en çok etkilendiğim unsur dönem kostümleri. Dönem kostümlerini günümüze uyarlayıp örneğin; deri bir ceketle tamamlamak tam benim işim : )

-DS: Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

-SS:Markamı en tanımlayan kelimeleri benden ziyade müşterilerimin daha güzel anlatacağına eminim fakat, onlardan alıntılar yapacak olursam yaz kış çok renkli, eğlenceli ve özgür.

-DS: Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

-SS: Genelde koleksiyonumuzdan seçiliyor fakat karakteri daha iyi yansıtmak adına değişiklikler gerekiyorsa yapıyoruz veya özel hazırlıyoruz.

-DS: Dizilerde oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

-SS: Genelde kostümlerimi kullanan dizileri takip etmeyi tercih ediyorum. Ve stylinglerini de gayet başarılı buluyorum. Tamamlayıcı aksesuarlar hakkında zaten genelde fikir alışverişini çoktan yapmış oluyoruz.

-DS: Dizilerde en çok hangi karakterin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

-SS: Dizilerde genelde sıradan karakterler değil de dişiliğini ön planda kullanan karakterleri daha çok beğeniyorum. Benim kostümlerimi dişiliği ile birleştiren tüm oyuncular benim için çok değerli.

-DS: Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

-SS:Dsquared2 tasarımcıları Dean ve Dan Caten, Alexander Wang, Christophe Decarnin ve Jean Paul Gaultier tarzlarını çok sevdiğim tasarımcılar. Bunun yanında değerli Türk tasarımcılarımızdan Özgür Masur ve Arzu Kaprol da çok beğenerek takip ettiğim isimler.

-DS: Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

-SS:Bu işe yeni baş koyan tasarımcılara verebileceğim en sağlam püf noktası gerçekten bu sektörde var olmak ve kalıcı olmak istiyorlarsa etrafa kulak asmadan kendi doğrularını hayata geçirsinler ve kendi tarzlarını oturtsunlar. Dışarıdan tasarımı gören kişiye, bu onun işi dedirtsinler.

-DS: Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2012-2013 yılının trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

-SS:Dantel, deri ve zengin renk yelpazesi ve tabi ki, bunların mixleri çokça karşımıza çıkacak. Aksesuarlarda her zaman favori gold ve metalin yanında dev taşlarla süslü olanları da sıkça göreceğiz.

Moda Tasarımcı Serli Sarıcılar'ın tasarımlarından örnekler: 

 

Tasarımcı Serli Sarıcılar'a Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak No:28 Teşvikiye-Nişantaşı İstanbul adresinden veya (0212) 240 2 444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Moda tasarımcısı Serli Sarıcılar'a  röportaj sorularımızı yanıtladığı için sonsuz teşekkürler...

Serli Sarıcılar Röportajı-Tasarımcı Serli Sarıcılar Röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Serli Sarıcılar Röportajı-Tasarımcı Serli Sarıcılar Röportajımız... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL