Ana Sayfa Röportajlar Şengül Nançın Röportajı-Kostüm Sorumlusu Şengül Nançın ile röportajımız...

Şengül Nançın Röportajı-Kostüm Sorumlusu Şengül Nançın ile röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

-Dizisponsorları.com:Şengül Nançın Kimdir?

-Şengül Nançın:Özensiz, kötü giyinen kimselere tahammülü olmayan, stil sahibi insanlara aşık olan biri; Şengül Nançın. 10 Kasım 1978 İstanbul doğumluyum.19 Mayıs üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji mezunuyum. Bu da yetmiyormuş gibi Yüksek Lisansım da GENETİK. Ama bunca ağır yıla rağmen STİL YARATMAK var ruhumda…

-DS: Kostüm Sorumlusu olmaya nasıl karar verdiniz?

-ŞN:Söz ettiğim gibi akademik eğitimim biyoloji. Tabi ki, ilk mezun olunca bu konu da bir şeyler yaparak başladı iş yaşamım, ama ülkemiz ne enteresandır ki, ‘’Bilim Adamı’’ diploması verip öğretmen yapabiliyor insanı :)) Böyle başlayan iş yaşamı öyküm,  çok daraldığım bir gün her şeyi feda edip kendimi sette bulmamla devam etti. Çünkü ruhum tekdüzeliği reddediyor. Kostüm; yaratmak, duyguların görsele tasvirlenmesi, renkler, aksesuarlar, ruhun nefes alışı, özgürlüğü...

-DS: Hangi Projelerde yer aldınız?

-ŞN: 11 yıldır sayısız projede yer aldım. Reklam, sinema filmi ve dizi projeleri takdir edersiniz ki buraya uzun uzun yaz yaz bitmez.

-DS: Mesleğinizde asıl adınızı duyuran proje hangisidir?

-ŞN:  Ahhhhhh hala keşfedilmedim :)) Şaka bir yana aslında kamera arkasında herkes birbirini yaptığı işlerle tanır. Bizler yaptığımız işlerle yapımcıdan iş alırız. Ve aslında herkesin adı duyulmuştur. Ama kastedilen soru sektör dışından insanların ismimizi duyması ise bu sorunun cevabı hiçbir zaman veya hiç kimse.. Çünkü ben ve benim pozisyonumdaki herkes iç dünyası doğrultusunda. Duygu devamlılığına uygun hazır yapılmış kostümleri tedarik edip kombinleyerek hizmet veriyoruz. Yani keyifli kombinler yapıyorsan ve pratik bir tedarikçiysen hep ismin anılır ve varsındır. Hımm bunun yanı sıra tasarımcı arkadaşlarımızda elbette mevcut fakat bu tasarımcılık gerçekten yaratan tasarlayan olmalı ki bence dizi sektöründe tek tasarımcı tittle ni isminde barındıran sanırım Serdar Başbuğ..

-DS: Alev Alev dizisinde çalışmayı kabul etme sebebiniz nedir?

-ŞN:İlk nedenim tabi ki, ERLER FİLM. 6 yıldır çok rahat ve keyifli iş yaptığım bir şirket. Bunula beraber ‘’Alev Alev’’ projesi çok sıcak bir senaryoydu. Ve iyi ki kabul etmişim. Yönetmeni, yapımcısı, oyuncusu ve teknik ekibiyle ender yan yana gelebilecek bir ekip.

-DS: Alev Alev dizisinde oyuncuların kıyafet aksesuar vs. karar verirken nelere dikkat ediyorsunuz?

-ŞN:Bir kostümcüye en iyi hediye kombinlerinin iyi görünmesidir. Ben projemde hem  erkek hem de  bayan oyuncularım konusunda şanslıyım. Hepsinin de proporsiyonları oldukça düzgün. ‘’Defo nasıl kapatmalıyım acaba’’ sorusunun zamanını kombinlerime ayırıyorum Açıklama: smile dolayısıyla her oyuncumu giydirmek ayrımsız keyif veriyor bana. Tabiii bayan oyuncu giydirmenin daha detaylı oluşu daha fazla oynama şansım olmasından beni daha fazla eğlendiriyor.

Alev Alev dizisi set görüntüleri....

Alev Alev dizisi Kostüm Sorumlusu Şengül Nançın'a sonsuz teşekkürler...

Şengül Nançın Röportajı-Kostüm Sorumlusu Şengül Nançın ile röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Şengül Nançın Röportajı-Kostüm Sorumlusu Şengül Nançın ile röportajımız... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL