Ana Sayfa Tasarımcılar Bir Şarkısın Sen Moda tasarımcısı; Perihan Akı ile röportajımız

Moda tasarımcısı; Perihan Akı ile röportajımız

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Türkiye'nin en ünlü ve en çok tercih edilen modacısı olarak kabul edilen ; Moda ve Dizayn Tasarımcısı;  Perihan Akı ile gerçekleştirdiğimiz röportajımız.Ünlü modacının Nişantaşı' nda bulunan; Perihan AKI moda evinde, kişiye özel tasarımlar , gece ve lüks gündüz giyimi koleksiyonlarına Showroomunda yer verirken, Tüm bunların yanı sıra bebekler ve çocuklar için de davet ve özel gün giysilerinden oluşan koleksiyonu yeni sezonda moda severlerin beğenisine sunulacaktır.

-Dizisponsorlari.com: Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

-Perihan AKI:  Liseden sonra Yugoslavya 'da tasarımcı olan teyzemin de teşvikiyle, moda tasarım eğitimi aldım. Eğitimimi tamamlayıp stajımı bitirir bitirmez de Türkiye'ye dönerek kendi atölyemi açtım. Kişiye özel tasarımlarıma ek olarak gece ve lüks gündüz giyimi koleksiyonları hazırlıyorum. Tüm bunların yanı sıra bebekler ve çocuklar için de davet ve özel gün giysilerinden oluşan koleksiyonum yeni sezonda beğeniye sunulacak.  

-DS: Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

-PA: Hayatımda hep vardı. Yaratıcı yeteneğiniz sizin doğumunuzla gelen bir özellik, yaşamınızın tamamını kaplar ve beyniniz sürekli bu yönde çalışır. Bunu da aldığım eğitimle pekiştirdim.

-DS:Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

-PA: Ernest Hemingway'in yazmak üzerine söylediği söz "Yazmadan durabiliyorsan, yazma" beni tanımlar. Hayatın her anı ve alanı beni besler. Hiç durmadan yeni fikirler üretirim. Başka türlü bir yaşam şeklini bilmiyorum. Sürekli üretmek benim hayatım. Bu aşkım da tüm koleksiyonlarımda hayat buluyor. 

-DS: Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

-PA: Hayranlık uyandıran, kendine güvenen, şık ve kendine özen gösteren, her giysisini rahatlıkla  sanki bedeninin bir parçasıymışçasına taşıyan kadın bizim markamızın tanımını oluşturur.

 

-DS: Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

 -PA:  Değişiyor. Genelde karakterlerle birebir örtüşen giysiler hazırlıyorum. Koleksiyonlarımda da karakterleri tanımlayan parça olduğunda kullanıyoruz.

-DS: Dizilerde oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

-PA: İşlerini çoğunlukla iyi yapan ve gün geçtikçe kendilerini geliştiren kişiliklere sıklıkla rastlıyorum. Styling yapan daha çok kişinin sektöre katılmasını umut ederim.

-DS:Dizilerde en çok hangi karekterin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

-PA: Nebahat Çehre' nin oynadığı karakterlerle doğru örtüşen styling yapıldığını görüyorum. Buna kendisin de katkısı oluyor. İyi takım çalışmasının sonuçları, kendini gösteriyor.

  

-DS: Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

-PA:Karl Lagerfeld'in sonsuzluğuna hayranım. Ayrıca Isabel Marant ve Marc Jacobs

-DS:  Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına  bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

-PA: Sanatın tüm dallarına, dünyada olan biten her şeye karşı antenlerini açık tutsunlar. Kendilerine ait, kişiliklerini iyi yansıtan ve zamana yenilmeyen bir stilleri olmalı. Fakat bu stili bozmadan sürekli yenilenmeli ve taze kalmalılar. Çok ama çok çalışmalılar. Sınırsız ve sonsuz bilgiye aç olmalılar sürekli.

-DS: Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2012-2013 yılının trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

-PA: Siyah mat ve parlaklar birarada. Brokar kumaşlar ve danteller ön planda. Bu siyahlara kırmızı şarap rengi, ateş kırmızısı ve altın gölgeleri yansımalı. Tüm bunlar biraz gotik havası veriyor.

Ayrıca, brokar kumaş desenleri, şal desenler, leopar deseni, elde boyanmış çiçek desenleri, geometrik desenler ve tüm bunların alt ve üst grupta birarada kullanımı. T-shirtlerin üzerinde dahi büyük taşlı mücevherler sıklıkla görülecek.

Ünlü modacı; Perihan AKI 'nın imzasını taşıyan tasarımlar.

Perihan AKI  Haute couture

Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoğlu Apt. No:42 K:7 D:2
Nişantaşı, Şişli, İstanbul – Avrupa  adresinden veya

Tel:+90 212 225 98 08, +90 212 231 32 42  numaralardan ulaşabilirsiniz.

Ünlü modacı ; Perihan AKI ‘ ya sonsuz teşekkürler…

 

 


Moda tasarımcısı; Perihan Akı ile röportajımız Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Moda tasarımcısı; Perihan Akı ile röportajımız için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL