Ana Sayfa Tasarımcılar Sanem Sevgen Röportajı-Tasarımcı Sanem Sevgen ile Röportajımız

Sanem Sevgen Röportajı-Tasarımcı Sanem Sevgen ile Röportajımız

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Sanem Sevgen’in markası kendi adı ile aynı (SANEMİKO) yüzde yüz deri ve el boyaması olan ayakkabı, çanta ve i-pad kılıfları tamamen el işçiliğiyle üretiliyor.Hamile ve gelin koleksiyonu dışında senede iki defa ilkbahar-yaz olmak üzere iki farklı koleksiyon çıkaran, Ayakkabı tasarımcısı; Sanem sevgen, bunun dışında sipariş üzerine kişiye özel çalışıyor.Özellikle gelinlik ayakkabıları büyük ilgi görüyor.

-Dizisponsorlari.com: Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

-Sanem SEVGEN:1987 izmir doğumluyum.İlkokul, ortaokul ve lise eğitimim İzmir Özel Türk Koleji’nde başladı ve son buldu. Sonrasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü’nü YÖK Bursu ile kazanarak, bölüm 3.lüğü ve onur derecesi ile 1 dönem erken bitirerek mezun oldum.Balık burcuyum ve burcumun tüm özelliklerini fazlasıyla taşıyorum, çevremdekilerin  hep şikayetçi olduğu hayalperestliğim sayesinde bugün hayalini kurmuş olduğum işi yapıyorum…

-DS: Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünü mezunusunuz çok ayrı alanlar olmasına rağmen, Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

-SS: Ben 3 kuşak sanatçı bir ailen geliyorum ; Annem bale, babam opera sanatçısı. Her zaman sanatla içiçe büyüdüm. Çocukluğum boyunca profesyonellerden bale, resim, şan, drama vs.. gibi dersler aldım. Çocukluğumdan beri göze hitap etmeyen hiçbir şeyden hoşlanmam. Hep bir şeyleri farklılaştırıp, kişiselleştirme merakım vardı. Yaşıtlarım hep birbirinin aynı olmak isterken, ben hep onlardan farklı olmayı tercih ederdim. Ayakkabılara her zaman aşık bir kız çocuğuydum Şimdi büyüdüm ve aşkımı en özgür şekliyle yaşıyorum, istediğim gibi ve başkalarıyla paylaşarak etrafımdakilerin ayaklarına mutluluğu ve renkleri taşırken bir baktım tanımadığım 1000' lerce kişiyi mutlu edip hayatlarına renk katmaya başlamışım…

-DS: Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

-SS:  Sıradışı, enerjik ve özgün ama her şeyin öncesinde hayalperest.

-DS:  Tasarımlarınız gerçekten çok yaratıcı ve eğlenceli. Peki, Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

-SS:  Her gelin ayakkabım için yeni bir aşk masalı dinliyorum. Ve benim en büyük ilhamım aşk. Gelin ayakkabılarımın dışındaki tasarımlarımda ise renkler benim ilham perilerim.

-DS:  Tasarımlarınızda en çok hangi renklerle oynamayı seviyorsunuz?

-SS:  Hiçbir rengi direkt olarak kullanmıyorum. Renk paletim oldukça geniş çünkü her rengi kendim hazırlıyorum. Bu yüzdende her rengin içinde bir çok renk saklı.

-DS:  Sanat camiasının ünlüleri tarafından tasarımlarınızın tercih edildiğini gözlemliyoruz. Yakın zamanda dünya evine giren Demet Akalın ve Ebru Akel'in gelinlik ayakkabıları gündemden düşmedi. Peki bu tasarımlar kişiye özel mi yoksa koleksiyonunuzdan mı seçiliyor?

-SS:  Demet Hanım’ın ve Ebru Hanım’ın da ayakkabıları koleksiyondan seçildi ancak her tasarımım gibi kişiselleştirildi.

-DS: “Sanemiko’’ tasarımlarına hangi satış noktalarından ulaşabiliriz?

-SS: SANEMİKO SHOWROOM

Talatpaşa Cad. 1434 Sok. No: 2 Perk Apt. K:2 D:8 
ALSANCAK / İZMİR
telefon:+90 232 463 77 26

Sanemiko shop

e-mail: sanemiko@gmail.com 

Ankara, Bursa, Kayseri, Sakarya

-DS:  Son olarak gerçekleştirmek istediğiniz renkli projeleriniz var mı?

-SS:  Almanya’daki Grassi Museum’dan bir davet aldım, Mart ayı itibariyle bazı ayakkabılarım bu müzede sergilenecek.

Bunun dışında şuan üzerinde çalıştığımız projelerimiz var ama gerçekleşmeden paylaşmak istemiyorum. :)

 

"Sanemiko " çanta ve ayakkabı modelleri

Sanemiko hamile ayakkabıları koleksiyonundan

Ayakkabı tasarımcısı ; Sanem SEVGEN’e renkli röportajdan dolayı teşekkür ediyoruz.

Sanem Sevgen Röportajı-Tasarımcı Sanem Sevgen ile Röportajımız Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Sanem Sevgen Röportajı-Tasarımcı Sanem Sevgen ile Röportajımız için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL