Ana Sayfa Röportajlar Nehir İnce Röportajı, Kostüm Sorumlusu Nehir İnce ile Röportajımız...

Nehir İnce Röportajı, Kostüm Sorumlusu Nehir İnce ile Röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

Dizisponsorları.com: Nehir İnce Kimdir?

-Nehir İnce:Nehir İNCE 1986 İstanbul doğumluyum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tasarım Teknolojisi Grafik Bölümü mezunuyum. Tasarım, öğrencilik hayatımın her noktasında vardı. Okul ile birlikte eğitimime LaSalle akademi başta olmak üzere birçok kursla devam ettim. Hayal gücünüzün durmadığını ve aklınızdaki projelerin bitmek bilmediğini gördüğünüz zaman yolunuzu almış oluyorsunuz.

-DS: Kostüm Sorumlusu olmaya nasıl karar verdiniz?

-Nİ:Üniversiteyi bitirdikten sonra profesyonel alanım olan dergi ve gazetede grafikerlik yapmaya başladım. Bütün gün bilgisayar başında oturup müşterilerle ilgilenmek beni mutsuz etmeye başlamıştı. Enerjimi işimde atamıyordum. Uyandığımda istifa edip işimi bırakmıştımJKendimi bulmam çok zaman almadı ve tesadüf gelişen olaylar sonucu film sektörüne adım attım. Üretilen ya da tasarlanan her şeyin mutfağını her zaman merak ettim. İşin sırrı da orada.  

-DS: Hangi projelerde yer aldınız?

-Nİ:Bizler bir günü üç günmüş gibi yaşadığımız için bütün projeler, hazırlıkları dahil bizim için uzun solukludur. Kurtuluş Son Durak, Eve Düşen Yıldırım, Umutsuz Ev kadınları, Adını Feriha Koydum ve niceleri...

-DS: Mesleğinizde asıl adınızı duyuran proje hangisidir?

-Nİ:Bulunduğum her proje benim için çok değerliydi. Beyaz perde de daha özgür ve serbest çalışırsınız. Sosyal bir mesajla amacımızı duyurmaya çalıştığımız KURTULUŞ SON DURAK filmi bizim için başkaydı. Film için aksesuar olarak kullandığımız pembe fularlar satışa sunulup gelirleri kadın sığınma evlerine bağışlandı. Fakat, Umutsuz Ev Kadınları’nıda unutamam : )

 

-DS: Umutsuz Ev Kadınları Dizisinde Çalışmayı Kabul Etme Sebebiniz Nedir?

-Nİ:Yabancı olmadığım bir şirket olması ilk aklıma gelendi. Bol oyunculu ve bol karakterli bir proje size her zaman daha fazlasını katar.  Bazen sınırları aşabilirsiniz : )

-DS: Oyuncuların kıyafet aksesuar vs. karar verirken nelere dikkat ediyorsunuz?

-Nİ:Öncelikle oyuncunun bulunduğu karakter için kostüm ve aksesuar seçimi yapıyorum. Yeni yaptığımız karakter çalışmalarında yönetmenimizden fikir aldığım zamanlarda oluyor. Karakteri gerçek göstermek ve yaşatmak için doğru ürünleri kullanmaya dikkat ediyorum. Oyuncunun giyeceği kostüm karaktere uygun olması dışında oyuncunun içinde kendini mutlu hissetmesi benim için çok önemli.

-DS: Dizide en çok hangi oyuncuyu severek giydiriyorsunuz?

-Nİ:Tüm oyuncuların karakterleri birbirinden farklı olduğundan, hepsini ayrı ayrı giydirmek beni eğlendiriyor. Çünkü, o karakteri yaşatmaya devam ediyorum..

-DS: Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki bayan karakterleri mi yoksa erkek karakterleri mi giydirmek daha kolay veya daha eğlenceli?

-Nİ:Erkek oyuncuları giydirmek daha kolay :) Bayan oyuncuların kostümü, ayakkabısı, aksesuar seçimi daha eğlenceli.  Umutsuz Ev Kadınları projesinde beş bayan başrol, birbirinden farklı beş karakter olunca daha da keyifli oluyor.

-DS: Dışardan toz pembe gözüken bir sektörün içerisindesiniz  ve zor şartlar altında çalışıyorsunuz, peki bu mesleği (Kostüm Sorumlusu) seçmek isteyenlere tavsiyeleriniz neler olur?

-Nİ:Her şeyden önce yaptığınız işi sevmek zorundasınız. Fazlasıyla özveride bulunmak gerekiyor. Dışarıdan gözüken toz pembe tarafı daha eğlenceli :) Başka bir meslek gurubunda olsaydım gene işimi aynı titizlikle yapardım.

Umutsuz Ev Kadınları dizisinin Kostüm Sorumlusu Nehir İnce'ye çok teşekkürler...

Nehir İnce Röportajı, Kostüm Sorumlusu Nehir İnce ile Röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. mateja

    merhaba umutsuz ev kadınlarının 51. bölümünde yaseminin taktığı bir atkı var çizgili desenli püsküllü bir kısmı o atkıyı telaş içinde arıyorum yardımcı olabilirmisiniz hayat memat meselesi benim için

    • DiziSponsorlari.com admin

      Dizinin kostüm sorumlusu Nehir hanımdan aldığımız bilgiye göre atkı Beyoğlu Atlas pasajından alınmıştır. 

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL