Ana Sayfa Tasarımcılar Bahar Kanık Röportajı, Tasarımcı Bahar Kanık ile röportajımız...

Bahar Kanık Röportajı, Tasarımcı Bahar Kanık ile röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

 

Dizisponsorlari.com: Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

Bahar Kanık: 1982 İstanbul doğumluyum. Bahçeşehir  üniversitesinde; Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölümünde okurken, zevklerim ve yeteneklerim doğrultusunda  LaSalle international Academy'de moda tasarımı okuyarak eğitimimi tamamladım. Kendimi daha da geliştirebilmek için Central Martins Collage'da styling ve drapaj kurslarına katıldım. Ve sonunda bir gün kendi markamı yaratabilmek için adım adım yeni tecrübeler edinerek çalışmalarıma devam ettim.

DS: Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

BK: Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okurken modaya olan ilgim çocukluğumdan beri hayalim olan ve kendimi en iyi biçimde yansıtabileceğime inandığım bir alana yönelme isteğimle okuduğum bölümden LaSalle 'deki moda tasarımı bölümüne transfer olarak mezun oldum.

DS: Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

BK: Aslında en büyük ilham kaynağım bugünkü konumuma ulaşırken kat ettiğim yollar. Buna istinaden tasarımlarıma odaklanıyorum ve iste ortaya sıradışı tasarımlarım çıkıyor.

Beklentilerin üstünde farkındalık hissini on plana çıkarabilmek benim için en önemli unsurdur.

DS: Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

BK: Çoğu zaman koleksiyonlarımdan seçiyoruz ancak bazen özel tasarımlar hazırladığımızda olabiliyor.

DS: Dizilerde oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

BK: Hepsi birbirinden başarılı yapım şirketleri ekiplerini kurarken çok doğru kişilerle çalışıyorlar. Karakterlerin konseptlerini uygun biçimde belirlemeleri seyirciyi daha çok ekranlara bağlıyor.

DS: Dizilerde en çok hangi karakterin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

BK: Dizileri çok yakından takip etmiyorum ama şöyle diyebilirim. Aklımda kalanlardan biri ‘’Ask-ı Memnu’’ dizisi Firdevs ve Peyker  karakteri . Gerçekten karakterlerin oyuncularla uyuşması kadar karakterin kostümü de çok önemli.

DS: Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

BK: Jean Paul Qaultier, Donna Karan favorilerim arasındadır.

DS: Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına  bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

BK: Elbette her zaman karşılarına çıkan fırsatları geri tepmemeliler. Eğer bu yolda emin adımlarla ilerlemek istiyorlarsa ve kendilerine, tasarımlarına güveniyorlarsa tasarım yarışmalarına katılmaları onlar için essiz bir deneyim olmakla beraber hedeflerine birer adim daha yaklaşmalarını sağlayacaktır.

DS: Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2012-2013 yılının trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

BK:  Bu sezon deri ve koyu renk denimler bütünleşiyor. Taşlanmış denimler ve haki kızıl tonları deri ceketler günlük hayatimizde oldukça kurtarıcı etki yaratacak gibi ayrıca yakası olmayan bluzlar ve kayık yaka tshirtler de yeni sezonda gardolaplarımızda bulunması gerekenler arasında yerini almış durumda. 

Bahar Kanık'ın butiğine;

Rumeli Cad. Şelale Apt. No:29 Kat :2 Nişantaşı / İSTANBUL / Türkiye(Turkey) adresinden veya

+90 (212) 232 37 02 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 
 
Moda tasarımcısı Bahar Kanık'a teşekkürler...

Bahar Kanık Röportajı, Tasarımcı Bahar Kanık ile röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Bahar Kanık Röportajı, Tasarımcı Bahar Kanık ile röportajımız... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL