Ana Sayfa Tasarımcılar Songül Cabacı Röportajı, Moda Tasarımcısı Songül Cabacı ile röportajımız...

Songül Cabacı Röportajı, Moda Tasarımcısı Songül Cabacı ile röportajımız...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

-Dizisponsorları.com:Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

 -Songül CABACI:Genç, dinamik, biraz asi biraz deli, tutkulu bir sanat aşığı desem sanırım kendimi size ifade edebilirim.

-DS: Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

-SC: Bizim gibi tasarım yapan sanatçı ruhlu kişiliklerin genelde doğuştan bazı eğilimleri vardır. Ben kendimi bildim bileli sanatın birçok dalıyla ilgilendim. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girişim ile de Giysi Tasarımına karar vermiş oldum.

-DS: Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

-SC: Olmaz mı?  Benim,  dünya,  insanlar ve doğa ile bambaşka bir uyumum var. Her zaman bu unsurlar beni etkiledi. Resimlerime, tasarımlarıma da hep bu unsurlar konu oluyor. Çünkü; yaşamın kendisidir esas olan. Her gün keşfedilmeyi bekleyen bambaşka detaylar buluyorum. Bir çiçeğin büyümesi de, sosyolojik bir sorun da benim için önemli detaylar.

-DS: Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

-SC: Aslında bu tanımları sevenlerin yapması daha iyi olurdu ama benim arzum samimi, net ve farklı bir marka yaratmaktır.

-DS: Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

-SC: Bu durum değişken olabiliyor. Bazen giysinin ilk sunumunu bile diziden yaptığım oluyor. Bunu karakterlere göre değiştiriyorum. Bazen yeni üretiyoruz, bazen de mevcut koleksiyondan giydiriyorum.

-DS: Dizilerde oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

-SC: Bu iş için ciddi bir emek veriyorlar.  Tabii ki, iyi veya kimi zaman kötü bulduklarımız var ama fark etmez. Sonuçta herkes işini en iyi yapma çabası içerisinde. Bu da bir meziyettir.

-DS: Dizilerde en çok hangi karakterin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

-SC: Açıkçası isim veremeyeceğim fakat giysilerimi taşıyan karakterlere baktığınız zaman giydirdiklerim beğendiklerimdir diyebilirim.

-DS: Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

-SC: Vazgeçemeyeceğim isimler var.  Arzu Kaprol, Ümit Ünal, Hüseyin Çağlayan diye örnekleyebilirim…

-DS: Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

-SC: Tasarım demek sanat eğitimi demek. Sanat bilmek görebilmek demektir bence.Geleceğin tasarımcıları; tek bir şeyi, tek bir şeyden beslenerek yapamazsınız. Her şeyden bir tat almak gerekiyor. Ve o her şeyi harmanlayabildiğiniz gün yaptığınız iş bir tutku haline dönüşüyor. Araştırın, izleyin, fark edin, özgür hissedin ve tasarlayın. Deliliğe ulaşın. İşte o zaman sizde içinizde bir yerlerde tasarımı hissedip yaşamaya başlayacaksınız…

-DS: Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2012-2013 yılının trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

-SC: Doğadaki değişimler, doğadaki renkler ön planda olacak. Yumuşak dokular ile sert dokular birbiri ile uyumlu halde. Biz de yepyeni farklı ceketlerimiz ve kombinlerimiz ile karşınızda olacağız.

Songül Cabacı'nın tasarım mağazasından görüntüler...

Tasarımcı Songül Cabacı'ya Tatarbeyi sok.No:30/1 Galata/ Beyoğlu İstanbul  adresinden veya

0(212)245 91 36 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Tasarımcı Songül Cabacı'ya teşekkür ederiz.

Songül Cabacı Röportajı, Moda Tasarımcısı Songül Cabacı ile röportajımız... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Songül Cabacı Röportajı, Moda Tasarımcısı Songül Cabacı ile röportajımız... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL