Ana Sayfa Tasarımcılar Tasarımlarında Sadelik ve Zerafetten yana olan, Tuğba Atasoy dizisponsorlari.com'da...

Tasarımlarında Sadelik ve Zerafetten yana olan, Tuğba Atasoy dizisponsorlari.com'da...

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

-Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

Tuğba ATASOYYeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümü mezunuyum, bölümümü birincilik derecesiyle tamamladım. Sonrasında yine Yeditepe Üniversitesin' de Grafik Tasarımı Masterımı tamamladım. Fotoğraf çekimlerinde, tv programında, bazı projelerde stil danışmanlığı yaparak iş hayatıma başladım. Daha sonrasında Nişantaşı' nda şuanda var olan showroomumu açtım, her sezon hazırladığım ready-to-wear koleksiyonlarımın yanı sıra kişiye özel couture tasarımlarımı da showroomda sergiliyorum. 

-Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

 Tuğba ATASOY: Tasarımcı ruhu farklı bakış açısına sahip olmak demektir. Hayatınıza sonradan girecek değil onunla var olduğunuz bir olgudur. Bu yüzden tasarım hayatımda her zaman vardı.

-Tasarımlarınızı yaparken ihlam aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

Tuğba ATASOY: Tabi ki var. Gördüğüm, beğendiğim her şeyden ya da yaşadığım birçok olaydan ilham alırım. Bakmakla görmek arasındaki fark işte tam da burada devreye girer. Baktığını görür ona kendi yorumunu katar ilham kaynağın olarak alır, tasarımını oluşturmanın en önemli ilk adımını atmış olursun. Her tasarımcıyı birbirinden ayıran en önemli özellik de budur. İlham kaynağına kendi yorumunu katmasıdır.

 -Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

Tuğba ATASOY: Markamı en iyi tanımlayan kelimeler: 'Sadelik' ve 'Zerafet' . Fazla detaydan uzak minimal bir çizgim var. Tasarımda sadelik ve şıklıktan yanayım, daha çok kumaş kalitesine önem veriyorum. Detay fazlalığıyla 'kadın zerafetini' gölgelemektense, küçük detaylar ve doğru tasarımlar ortaya çıkarmayı tercih ediyorum.

-Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

Tuğba ATASOY: Özel projeler olduğunda özel tasarımlar hazırlayabiliyoruz. Ancak diziler, klipler, programlar vs… için koleksiyonumdan parçalar seçiliyor. 

-Dizilerde en çok hangi karakterin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

Tuğba ATASOY: Özellikle beğendiğim ve giyim tarzını takip ettiğim bir karakter yok, fakat birçok farklı karakterin giydirildiği farklı tasarımları beğendiğim oluyor.

-Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

Tuğba ATASOY: Tasarım deyince aklımdaki ve hayranı olduğum tek isim Alexander McQueen, marka deyince de aklımda ki  yine hayran olduğum tek isim Chanel' dir. Diğer yandan tarzını, tasarımlarını beğendiğim birçok tasarımcı var ancak bunlar her sezon yapılan koleksiyonlara göre değişiyor.

-Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına  bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

Tuğba ATASOY: Moda her daim değişime açıktır; sürekli yenilenir. Dolayısıyla tasarımcıların da bu yeniliklere açık olması, gündemi, trendleri düzenli takip etmesi gerekir. Her zaman taklitten uzak özgün olmak, bir markaya eğilimli olmak yerine kendi tarzını ifade eden tasarım anlayışını benimsemek gerekir. Her zaman başarmaya inançlı, azimli ve duyarlı olmak gerekir.

-Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2012-2013 yılının trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tuğba ATASOY: 2012-13 yılında renkler doğal tonlara dönüyor. Parlak renkler, toprak tonlarına, parlak kırmızılar, bordoya, parlak sarılar ise hardala dönüştürülerek kullanılacak. Bu sezon haki rengi oldukça trend olacak. Desenlerde iç içe geçme olacak. Yani birbiri içerisinde birçok desen kullanılacak. Böylece, oldukça renkli, çarpıcı desenler oluşturulacak. Kalın ve ince kumaşların bir arada kombinlendiği kıyafetler ile parlak ve mat renklerde kumaşların kombinlenerek bir arada kullanıldığı kıyafetlere oldukça sık rastlayacağız. Zıt renk modası devam edecek. Kış mevsiminde ise bol ve salaş kazakları sık sık göreceğiz. Bu büyük, bol kazaklar rengarenk taytlarla kombinlenerek kullanılacak. Ayakkabılarda ise sivri burunlara dönüş olacak.

Tuğba ATASOY'un Nişantaşı'ndaki butiğinden görüntüler...

Her zaman sadelik ve zerafetten yana olan tasarımcı Tuğba ATASOY’a

Teşvikiye Mahallesi Ihlamur Yolu Göksu Apartmanı No 7 Kat 2 NİŞANTAŞI, 34365 İstanbuladresinden ya da

(+90) 212 225 53 56 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Moda tasarımcısı Tuğba ATASOY'a Teşekkürler...

 

 

 

 

Tasarımlarında Sadelik ve Zerafetten yana olan, Tuğba Atasoy dizisponsorlari.com'da... Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Tasarımlarında Sadelik ve Zerafetten yana olan, Tuğba Atasoy dizisponsorlari.com'da... için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL