Ana Sayfa Trendler Bu Çantalar Dünyayı Kurtarıyor!

Bu Çantalar Dünyayı Kurtarıyor!

 

Siz de dünyanın kurtarıcılarından olmak istiyorsanız, NTV Yeşil Ekran ve Vogue’un sosyal sorumluluk projesi için hazırlanan bu muhteşem çantalardan mutlaka almalısınız!
 
NTV Yeşil Ekran ve Vogue’un hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan bez çantalar seçili, Vakkorama ve V2K mağazalarında satışa sunuldu! Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Nihan Peker ve Özlem Kaya’nın tasarladığı çantaların satışından elde edilecek gelir, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin yerli tohumların korunması ve yaygınlaştırılması için yaptığı çalışmalara aktarılacak.
 
çevre sorunlarına dikkat çekmek, kamuoyunu çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 2008 yazında başlayan NTV’nin “Yeşil Ekran”ı yaz boyunca küresel ısınmadan çöp arıtmaya, organik yemeklerden çevreci tatillere pek çok konuyu farklı formatlarda ele alıp, izleyicilerin çevre hakkındaki tüm sorularına cevap vermeye, onlara bu konuda yaşam rehberi olmaya çalışıyor. Bu sene 5. yılına giren Yeşil Ekran’ın ana konusu gıda oldu. Bu doğrultuda çalışmalara ağırlık veren NTV Yeşil Ekran, Vogue dergisinin desteği ile ünlü tasarımcılara hazırlattığı çantalar ile, Türkiye’de gıdamızın sigortası olan yerli tohumların korunması için çalışan Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin çabalarına destek oluyor. Dernek, yürüttüğü çalışmalarla Türkiye’nin kaybolmakta olan yerel tohumlarının bulunması, doğa dostu çiftliklerde ekilmesi ve hasat edilen tohumların paylaşılarak yaygınlaşmasını sağlıyor.
 
Tamamen doğal malzemeden üretilen çantalar Vakkorama İstinye, Vakkorama Akmerkez ve V2K desingers Nişantaşı mağazalarında 20TL’ye satılıyor. Farklı ihtiyaçlar düşünülerek 2 farklı boyutta çalışılan çantaları ister alışveriş çantası ister plaj çantası olarak kullanmak mümkün. Siz de alacağınız her çantayla bir tohumu kurtarmaya yardımcı olabilirsiniz…  

Bu Çantalar Dünyayı Kurtarıyor! Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Bu Çantalar Dünyayı Kurtarıyor! için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL