Ana Sayfa Tasarımcılar Özgür Masur Röportajı, Ünlü Moda Tasarımcısı Özgür Masur ile röportaj

Özgür Masur Röportajı, Ünlü Moda Tasarımcısı Özgür Masur ile röportaj

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

''İlham perilerim yok ama beni çok heyecanladıran kadın hikayelerim var'' diyen ünlü tasarımcı Özgür MASUR dizisponsorlari.com'un sorularını yanıtladı.

Farklı tasarımları ile adından söz ettiren Ünlü tasarımcı modern çizgileri bir araya getirerek kendine güvenen iddialı bir kadın yaratıyor. Özgür MASUR'un hikayeleri de koleksiyonları kadar ilgi çekici. Moda tasarımcısı kimliği ile ilk koleksiyonunu 2008 yılında Galata Moda Festivalinde tüketiciyle buluşturdu. Özgür MASUR tasarımlarına titizlikle devam ederken, dizilerdeki kıyafetlerden, modaya ,trendlerden renklere... bilmek istediğiniz konuları,dizisponsorlari.com ile paylaştı.
 

-Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

Özgür MASUR: Aşk, sevgi, mantık, pozitiflik, gurur, ihtiras her şey beni anlatmaya yeter sanırım.

-Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

Özgür MASUR: Bunu her zaman dile getiriyorum. Ben asla ilhama inanan bir moda tasarımcısı olmadım… Dediğim gibi ilham perilerim yok ama beni çok heyecanlandıran kadın hikayeleri vardır. Bunlardan birini zaten kullanmıştım. Bergen'i. Bunun dışında ise,  beni gerçekten yükselten ve heyecanlandıranlar ise Amy Winehouse, B'jörk, Madonna ve bir dolusu. Bunlar gerçekten beni çok heyecanlandıran kadınlardır, bir konseri, bir şarkısı, herhangi bir çıkışı yükseltebiliyor beni. İyi bir gözlemciyimdir. Sokaktaki insanları incelemeyi severim, koleksiyon aşamasında ise sadece ve sadece neyin beni daha doğru sürükleyeceğine ve beni heyecanlandıracağına bakarım… Birçok eskiz çalışması, sonra o cevabı kendim bulurum :)

-Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

Özgür MASUR: Markamı kendim tanımlamam bence saçma olur. Neden derseniz ben kıyafetlerimi tasarlarken önce o kişinin  üzerinde aklımla bir takım çizimler yaparım ve ben atölyemde bu kadar rahat olamam ama evime geçtiğimde bambaşka bir büyü kaplıyor etrafımı. Yani markamı en iyi tanımlayacak şey Hırs-Aşk-Sevgi-Akıl ve Kadın.

-Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

Özgür MASUR: Tasarımlarımı o an, o kıyafeti kim taşıyacaksa ona göre seçiyorum. Ya o kişi için özel olmalı, ya da kendi koleksiyonlarımdan eklemeler yapıyorum.

-Dizilerde oyuncuları giydiren stylingcileri nasıl buluyorsunuz?

Özgür MASUR: İyi bulduklarımda oluyor, eleştirilerine kızdıklarımda oluyor ama kıyafetlerim kendini gösteriyor ve buralara gelmem de büyük rol oynuyorlar tabi ki..

-Dizilerde en çok hangi karakterin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

Özgür MASUR: İsim vermek istemiyorum aslında kıyafetlerimi taşıyan ve seven herkesten çok hoşlanıyorum diyim ben buna :)

-Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

Özgür MASUR: Yeni yeteneklere şans vermeyi seviyorum. Zaten şuanda çalışma yapan arkadaşlarım var.Bunların içinde galiba Emre Özdemir-Çiğdem Özkurt-Defne Alacı ve Derya Topbaş bunlar kesinlikle iddia ediyorum harikalar yaratacak isimler hepsini çok seviyorum.

-Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına  bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

Özgür MASUR: Açıkçası bizim jenerasyon farklı olanı aramakta ve kendine has bir stil oluşturmak adına çok çaba sarfetmekte, dolayısı ile birbirinden apayrı bir çok seçeneğin kemikleştiği tasarımları hayata geçiren bu jenerasyona ilgi yüksek oluyor. Çünkü; stilinizi yansıtabilme şansınız oluşuyor… Ayrıca, bizden önceki jenerasyonda kim ne derse desin bize çok öncülük etmiş, biz sapmamamız gereken yolları onlardan öğrenerek geçiriyoruz, bu yadsıyabileceğimiz bir durum asla olamaz. Her zaman dünyada da bu böyle değil midir? Taze kan taze heyecanlar bu dünyanın genel kuralı gibi birşey.

-Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2012-2013 yılının trendleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Özgür MASUR: 2012-2013 Beyaz şeffaf transparan kırmızı ve dantel kıyafetler bekleyin ve görün…

Ünlü Moda tasarımcısı Özgür MASUR’a

Nişantaşı Ihlamur Yolu Can Apt. No: 11/5 İstanbul/Turkey adresinden veya

(+90) 212 233 06 78 iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Moda tasarımcısı Özgür MASUR’a  teşekkürler…

 

Özgür Masur Röportajı, Ünlü Moda Tasarımcısı Özgür Masur ile röportaj Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Özgür Masur Röportajı, Ünlü Moda Tasarımcısı Özgür Masur ile röportaj için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL