Ana Sayfa Tasarımcılar Sezgi Beşli Röportajı, Ayakkabı Tasarımcısı Sezgi Beşli'yle samimi sohbetimiz

Sezgi Beşli Röportajı, Ayakkabı Tasarımcısı Sezgi Beşli'yle samimi sohbetimiz

Dizisponsorlari.com özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

Zıtlıkların kendi içinde dengesini bulduğu,kaleme aldığı tasarımlarında,bir kaç tarzı birarada görmeyi seven, tasarımda kurallardan uzak duran, cesur bir ayakkabı tasarımcısı olan, Sezgi Beşli ile gerçekleştirdiğimiz sohbetimizi sizlerle  paylaşıyoruz.

Sezgi Beşli Design Shoes Store

 

Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

Sezgi BEŞLİ  - 2004 senesinde 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Aksesuar,Tasarımı bölümünden mezun oldum .2009 senesinde Moda Tasarımcıları Derneği bünyesine katıldım. Aynı sene bireysel markam olan 'Sezgi Beşli'yi çıkardım ve 2009-2010 Sonbahar/Kış“Patchgothic” koleksiyonumu hazırladım.2010 ilkbahar yaz “lady's soldier of fortune” ve “lady's bohemian rhapsody” koleksiyonum ile Bebek Şenliği'ne Galatamoda ekibi ile katıldım.

Sektör içerisinde CABANI Shoes gibi önde gelen ayakkabı firmalarına müşteri odaklı koleksiyonlar hazırladım.2011 senesinde 2iki markasını oluşturdum. 2012 ilkbahar-yaz dönemi Maçka'da gerçekleştirilen Galatamoda Festivaline katıldım.


- Tasarım hayatınıza nasıl girdi?

Sezgi BEŞLİ - Tasarıma ilgim çocukluğumdan geliyor aslında. Bir objeyi redesign etmek,değiştirmek, eklemek veya çıkartmakla başladı. Eskiz karalamaları vs... derken, devamında ise,Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Moda Aksesuar Tasarımı Bölümünden, 2004 senesinde mezun oldum.


- Tasarımlarınızı yaparken ilham aldığınız, etkilendiğiniz çeşitli unsurlar var mı?

Sezgi BEŞLİ - Berlin ve Tokyo sokaklarından, ekstrem ve deneysel müziklerden, internetten.

- Markanızı en iyi tanımlayan kelimeler nelerdir?

Sezgi BEŞLİ - Asimetrik dağılımların ,dengesiz parçalamaların ve zıtlıkların kendi içinde dengesini bulduğu bir tarz!  Tasarıma çok kuralcı yaklaşmıyorum. Farklı tarzlardan doneleri mixlemeyi çok Seviyorum ve kuralsız bir tutumla bunu ürüne dönüştürdüğümde ortaya çıkan ,görsel uyum beni ve 2iki ' yi beğenenleri tatmin ediyor.


-Zaman zaman tasarımlarınıza dizilerde ki karakterlerde, kliplerde ve programlarda rastlıyoruz. Bu tasarımlar özel mi hazırlanıyor? Yoksa koleksiyonlarınızdan mı seçiliyor?

Sezgi BEŞLİ  - Koleksiyonlarımı hazırlarken bir değil birden fazla kadın karakterinin senaryolarını kendim yazıyorum. Dolayısıyla dizilerdeki karakterlerin bir çoğuyla örtüşen ayakkabı tarzları oturmuş oluyor. Böylelikle Koleksiyonlarımda mevcut olan ayakkabılar yerini buluyor.atv ekranlarında yayınlanan Son, kanal D de Fatmagül'ün suçu ne ,Kuzey Güney gibi dizilere ve Benzemez Kimse Sana gibi yarışma programlarına ayakkabı tasarımları hazırladım.

(Son dizisi görseli,berrak tüzünataç ayakkabıları 2iki by sezgi beşli )

 

Benzemez kimse sana programı ; 2iki by sezgi beşli


-Dizilerde en çok hangi karekterin giyim tarzını beğeniyorsunuz?

Sezgi BEŞLİ - Güçlü, Asi, kendinden ve asaletinden ödün vermeyen kişilikler daima ilgimi çekiyor doğrusu.

-Tarzını en çok beğendiğiniz tasarımcılar kimlerdir?

Sezgi BEŞLİ - yohji yamamoto, vivienne westwood, Burak Uyan

-Geleceğin tasarımcılarına; kendi tarzlarını bulmaları ve modayı tutku haline getirip gerçek birer tasarımcı olmaları adına bir kaç püf noktası söyleyebilir misiniz?

Sezgi BEŞLİ - Farklı tarzlara açık hedef kitlemi genişletmek istiyorum. Bir kaç tarzı birarada görmeyi sevdiğim için cesur bir tasarım kalemine sahibim. Gelecekte bunun öncüsü olarak kendinden, tarzlarından emin tasarımcılar yetiştirmek istiyorum.Şu an için de genç
yetenekleri destekliyorum. Sadece tasarıma değil hayata bakış açılarını çeşitlendirmeleri ve sınırlamalardan teknik anlamda uygulanabilirlikleri de göz önüne alarak uzak durmalarını önerebilirim. Daima cesur olsunlar.-Son olarak; dizisponsorlari.com takipçilerimize 2012-2013 yılının ayakkabı trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Sezgi BEŞLİ - Platformdan vazgeçemeyen ayakkabı tutkunlarına üzücü bir haberim var. Çünkü platformda azalma söz konusu; Fakat 2012-2013 sonbahar kış koleksiyonumda platform ayakkabı tasarımlarına da yer vereceğim. Ayakkabılarımızın burunları sivrilecek. Renklerimiz soft-dark diye tanımladığımız, pastelize tonlara yönelecektir.

Sezgi Beşli Design Shoes Store Address / Osman Faik Seden sk.(şakayık aralığı) No:12/2
Teşvikiye-Nişantaşı İSTANBUL adresinden ulaşabilirsiniz. 02125831882-05326047843 Ayakkabı Tasarımcısı ; Sezgi BEŞLİ ' ye samimi sohbetinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Sezgi Beşli Röportajı, Ayakkabı Tasarımcısı Sezgi Beşli'yle samimi sohbetimiz Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Sezgi Beşli Röportajı, Ayakkabı Tasarımcısı Sezgi Beşli'yle samimi sohbetimiz için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL