Ana Sayfa Kanal D Veda

Veda
Kanal :
Kanal D
Yapım Şirketi :
Med Yapım

20’li yılların İstanbul’u. Birinci Dünya savaşı sonrası, işgal yılları. Yoksulluk ve zorluklar içerisinde bir ülke, bir kent; İstanbul. Maliye Nazırı Mehmet Reşat; padişaha sadakat ve ülkesini işgal edenlere baş kaldırma arasında sıkışmış, vicdani yükleri ile boğuşan dürüst bir bürokrat, bir Osmanlı aydını. Evin hanımı, Mehmet Reşat Bey'in eşi Behice ve ona sonsuz mutluluğun garantisi gibi görünen konağında kalıcı bir misafire dönüşen, Valide Saraylı Hanım.

Evdeki düzen Mehmet Reşat Bey'in yeğeni Kemal’in bir gün aniden, eve gelmesi ile değişir. Kemal ağır hastadır. Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı’nın en büyük kayıplarını yaşadığı cephesi Sarıkamış’ta savaşmış, esir düştüğü öğrenilmiş, bir daha kendisinden haber alınamamıştır. Sarıkamış’a gönüllü olarak yazılmadan önce padişah ve hükümet aleyhine yazılar yazmış, hakkında davalar açılmış, birkaç tane de tutuklama kararı çıkmıştır. Mehmet Reşat Bey, Kemal’i evde istemez. Çünkü Kemal, Mehmet Reşat Bey'in sadakatle bağlı olduğu padişaha karşıdır. Valide Hanım, torunu Kemal’in iyileşinceye kadar evde saklanması için elinden geleni yapacaktır. Kemal’in bakımı ile Mehpare görevlendirilir. Mehpare, Valide Hanım’ın evinde büyümüş, yoksul bir akraba kızıdır. İki genç birbirine aşık olur. Ancak bu aşkın önünde büyük engeller vardır: Örneğin Kemal’in verem olma olasılığı. Ayrıca Kemal bir kaçaktır. Ne vakit özgür olacaktır belirsizdir. Ve tabi Mehpare’nin evin beslemesi olması... Evin beslemesi ile küçük beyi arasındaki aşkı kimse kabul etmeyecektir. Özellikle de Kemal’in anneannesi Valide Hanım.

Mehmet Reşat Bey tüm bunlar olurken, bir gün eski bir tanıdığa rastlar. On yedi yaşında bıraktığı, genç ve çok güzel bir kadın olarak bulduğu komşu kızı Eirene... Eşi 3. çocuğuna hamile iken, o gönlüyle aklı arasında sıkışıp kalmıştır. Behice, çok sevdiği eşini, konağını ve ailesini koruyabilecek mi? Zaman, Kemal ve Mehpare’nin önünü açacak mı? Esir bir kentte aşk özgür olabilir mi? Mehmet Reşat Bey teslim olmuş bir iktidarın parçası olarak özgürlüğü hayal edebilecek mi? Ülkesi için, kendisi için... Aşk, esir bir adama özgürlük getirebilecek mi?

 

Veda Hakkında Diğer Yazılar ve Detaylar

Veda ile ilgili tüm sayfalar için tıklayınız


Veda SPONSORLARI
Drappe
Nılls Furniture
Antik Bronze
Şahinler
Betta Yapı
Bien
Bordeauw-Design
Cevher Çelik
Dalgıç
Dantela Vita
Doğan Aydınlatma
Ece
Etimer
Fatih-Kıral
Fonex
Galeri Set
Gerday-Boya
Global Yan.Sön.Cih.
Hakçan Tekstil
Has-Halı
Has-Tasarım-Avize
Han Halı Hereke
İnterfiks Yapı.Kimya.
İşbir-Yatak
Karakoç Ütü Sistem
Karosiman
Kervan
Okisan
Peli-Parguet
Pinhan Bakır
Polipier İzalasyon
Storway
Seria Metal furniture
Sinbo-Ev-Aletleri
Soy Bakır
Suwen
Teknik-Şömine-Bursa
Türker Raf
Uğurlu Oto Cam
Weltew
World-Wella-Abiye
Yuki Special

Veda Hakkında Yorumlar

Yorum Soru ve Yanıtlar
  1. Veda için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL