Ana Sayfa Oyuncu, Sunucu ve Ekran Yüzleri Erol Gedik

Erol Gedik
Oyuncu :
Erol Gedik
Web Sitesi :
Erol Gedik Web Sitesi
Erol GediköGelecek vaad eden yetenekli genç oyunculardandır. 24 Eylül 1980, İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Tenis Antrenörlük Bölümünden mezun oldu.
Üniversite yıllarında aralarında kite board, snow board, wake board ve dövüş sporları gibi extreme sporlarla yakından ilgilendi.
Ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz’ın dikkatini çekti ve Gaye Sökmen’le tanışmasını sağladı. Kısa süre sonra macera tutkusu onu dünyanın farklı ülkelerini gezmek için avrupa turuna çıkardı.
Mayıs  2009 askerliğini tamamladı, tekrar bağlı olduğu Gaye Sökmen Ajansına döndü, oyunculuk sevgisini profesyonelliğe çevirmek için Altan ve Vahide Gördüm den oyunculuk dersleri aldı.
Bu süreçte, bir çok reklam projesinde reklam yüzü olarak yer aldı. Bunlardan en önemlileri İpana, Clear, Vakıfbank, THY ve şimdi TV lerde sıkça izlediğimiz Gillette Mach 3 ün Türkiye yüzü oldu.
Bu başarısını kısa sürede bir sinema filmi ve birkaç dizi filmine taşıdı.
Ünlü yönetmen Biray Dalkıranın dikkatini çekti ve onun yönettiği ilk 3D çekilen korku filmi ‘Cehennem’ de Berk karakterini canlandırdı.  Daha sonra Biray Dalkıran’nın yönettiği ‘Kanıt’ adlı dizinin
3. Bölümünde Murat karakterini canlandırdı. Bu bölüm şimdiye yayınlanan bölümler arasında izlenme oranı en yüksek olan bölüm oldu. Bir diğer çok izlenen dizi olan ‘Adanalı’ dizinin 73.bölümünde Tunç rolünde oynadı. Küçük sırlar dizisinde de Fotoğrafçı Kayhan rölünü oynayan Erol Gedik, Mart ayında atv’de gösterilecek olan bir Tomris Giritlioğlu projesi olan Her Şeye Rağmen  dizisinde Nusret karakterini canlandırdı.
 
kaynak: televizyondizisi.com

Erol Gedik Rol aldığı yapımlar :EN GÜNCEL