Ana Sayfa Oyuncu, Sunucu ve Ekran Yüzleri Macit Koper

Macit Koper
Oyuncu :
Macit Koper

1944, İstanbuldoğumlu olan Macit koper, sinema ve tiyatro oyuncusu, senarist.Şehir Tiyatroları, Dostlar Tiyatrosu gibi topluluklarda
çalışmış olan sanatçı, aynı zamanda başarılı bir senaryo yazarıdır.Özellikle Anayurt Oteli filminde başrol oynadığı Zebercet karakteriyle, unutulmaz bir portre çizmiştir ki 1987 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "Anayurt Oteli" ikinci, "Muhsin Bey" ise birinci olmasına karşın, ikincilikle yetinen "Anayurt Oteli", birinci"Muhsin Bey"den daha çok ses getirmiştir.Birçok tiyatro oyunu yönetip oynayan sanatçı birbirinden güzel senoryalar yazıp,filmlerde rol almıştır.
1993 5. Ankara Film Festivali, en İyi Senaryo: Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri,1997 9. Ankara Film Festivali     Onat Kutlar En İyi Senaryo Yazarı: Akrebin Yolculuğu,1984     21. Antalya Film Şenliği     En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Bir Yudum Sevgi,1992 29. Antalya Film Şenliği,en İyi Senaryo Fikrimin İnce Gülü - Sarı Mercedes),2003 40. Antalya Film Şenliği en İyi Senaryo: Karşılaşma ,2003 25. Siyad Türk Sineması Ödülleri ,en İyi Senaryo: Karşılaşma.

kaynak :Vikipedi

Macit Koper Rol aldığı yapımlar :EN GÜNCEL