Ana Sayfa Oyuncu, Sunucu ve Ekran Yüzleri Emre Altuğ

Emre Altuğ
Oyuncu :
Emre Altuğ

14 Nisan 1970 Tarihinde İstanbul'un Levent Semtinde Ev Hanımı Bir Anne Ve Diş Hekimi Bir Babanın İkinci Çocuğu Olarak Dünyaya Geldi. Ailesi Niğde Kökenlidir. Profesyonel Müzisyen Olan Ağabeyi Ahmet Altuğ, Yengesi Ethel Hanım Ve Yeğenleri Eren Ve Emir Amerika'da Yaşamakta. Lise Hayatında Babasının Ticaret Sevdası Yüzünden Şişli Terakki Lisesi'nde 1 Yıl Sınıf Tekrarı Yaptı. Sanat Hayatına Lisede Kızlarla İyi İletişim Kurmak İçin Gitar Çalarak Başladığını Söyleyen Altuğ Liseden Sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü'nde Devam Etti.
1990'larda, Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel Gibi Şarkıcılara Vokalistlik Yapmaya Başladı. Bu Esnada Da Tiyatrodan Uzak Kalmadan 3 Sezon Boyunca Haldun Dormen Tiyatrosu'nda Oyunlarda Rol Aldı.
1999'da Çıkardığı İlk Albümü İbret-İ Alem'in 1 Buçuk Yıl Öncesine Kadar Albüm Yapma Fikrini Aklından Bile Geçirmedi. En Büyük İsteği Oyunculuk Olan Altuğ Müzikte De Başarıyı Yakalayınca İkisini Bir Arada Yürütmeye Karar Verdi. 2000 Yılında Zonguldak Devrek'te Vatani Görevini Tamamladı. 2000 Sezonunda, Başrollerde Perihan Savaş, Selçuk Yöntem, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün'ün Yer Aldığı Bir Kış Öyküsü Adlı Müzikalde, Ağaçlar Ayakta Ölür, Halk Çocuğu Gibi TV Filmlerinde Kolay Para, Eve Giden Yol 1914 Adlı Sinema Filmlerinde, Tatlı Hayat, Lise Defteri Ve Sensiz Olmuyor İsimli Dizilerde Rol Aldı. Bu Arada Müziği De İhmal Etmeyen Sanatçı Ocak 2003'te 2. Albümü Sıcak'ı Piyasa Çıkardı. Çok Geçmeden 3. Albümü Dudak Dudağa İzledi. 2005 Yılında Oynadığı Dizinin Jenerik Müziği Ve Bir Selami Şahin Parçası Olan Parçayla Çıkardığı Sensiz Olmuyor Adlı Single Albümünün Bütün Gelirlerini Baba Beni Okula Gönder Kampanyasına Bağışladı.

Emre Altuğ Rol aldığı yapımlar :EN GÜNCEL