Ana Sayfa Oyuncu, Sunucu ve Ekran Yüzleri Şeyla Halis

Şeyla Halis
Oyuncu :
Şeyla Halis

13 Ocak 1977 yılında İstanbul'da doğmuştur.Konservatuar mezunudur.Ev hanımı anne, memur baba ve sürekli dil öğrenen ağabeyinin yanına 4. kişi olarak dünyaya geldi.İlkokulu Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda okuduktan sonra, matematik ve diğer derslerdeki “üstün başarılarıyla” süper bir fizikçi olamayacağını anladı. Ortaokuldayken, müziğe olan ilgisini keşfetti. Tüm ailenin desteğiyle İlteriş San’dan ders alarak, M.S.Ü. Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü birincilikle kazandı.Piyanonun eve girmesi ile ailenin refahı arttı. Zira tüm aile, bildikleri beşer dil sayesinde, Turizm Bakanlığına bağlı Rehber ve Tur Operatörü olarak çalışmaya ve Türkiye’nin her yerini gezmeye başladılar.

1986 yılında girdiği piyano bölümünü gerçekten başarıyla okurken, lise son sınıfta tiyatrocu ağabeyi ve ablalarının kurduğu “Tiyatro Tek” adlı grupta oynanan “Peometheus” adlı oyunda küçük de olsa bir rolle sahneye çıktı ve o sahne tozu onda, karşı konulmaz bir aşkın temellerini attı. Aynı tiyatro topluluğunun kurucularından olan iki büyüğü, Şeyla Halis’ i lisans dönemi için tiyatro sınavlarına hazırlamaya başladılar.

1996 yılında Piyano Bölümünde lisansa geçiş sınavlarında "100" ile solistlik kazanmasına rağmen Müjdat Gezen Konservatuarı Tiyatro Bölümünde okumayı tercih etti.Hayatının dört yılını bu okulda en güzel günlerini yaşayarak geçirdi ve buradan da yüz ile mezun oldu.Okul hayatı süresince, Tiyatro Tek ile sahneye çıktı, ışık yaptı, efekt verdi ve sahne teknisyenliği yaptı.

Şeyla Halis Rol aldığı yapımlar :EN GÜNCEL