Ana Sayfa Haberler ‘Kördüğüm’ İtalya’da Start Aldı!

‘Kördüğüm’ İtalya’da Start Aldı!

Kördüğüm’ İtalya’da Start Aldı!

Setten ilk kareler

İtalya’da çekimlerine başlanan ‘Kördüğüm’ün setinden ilk kareler geldi. Daha önce adı ‘Ya Her Şeyim Ya Hiçim’ olarak açıklanan ‘Kördüğüm’ün İtalya sahneleri 1.2 milyon liraya mal oldu. Çekimler İtalya’nın masalsı şehirleri Como ve Milano’da gerçekleşti

Dünyanın en büyük medya prodüksiyon şirketi Endemol Shine Türkiye’nin yapımcılığını üstlendiği, başrollerini; İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin ve Alican Yücesoy’un paylaştığı, ‘Kördüğüm’ün çekimleri İtalya’nın Como ve Milano şehirlerinde start aldı.

Yıldızlar Geçidi

Genel yönetmenliği Ömer Faruk Sorak’ın imzasını taşıyan ‘Kördüğüm’ün görüntü yönetmenliğini, Andy Garcia, Gleen German, Adam Rogers gibi Hollywood yıldızlarının yanı sıra, daha önce çeşitli projelerde Ömer Faruk Sorak ile de defalarca çalışan Emmanuel (Manu) Kadosh üstlendi. ‘Kördüğüm’ün İtalya’daki ilk bölüm çekimlerinde İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin, Ege Aydan ve İrem Şentürk rol aldı.

Çelikkol’a Büyük İlgi

İbrahim Çelikkol’un güçlü ve gözükara işadamı ‘Ali Nejat’ı, Belçim Bilgin’in idealist çocuk doktoru ‘Naz’ı canlandırdığı, daha önce ismi ‘Ya Her Şeyim Ya Hiçim’ olarak açıklanan ‘Kördüğüm’ün İtalya’dan ilk kareleri de geldi.

Özellikle İbrahim Çelikkol’un Como sokaklarında spor otomobil kullandığı sahneler dikkat çekerken, İtalyanlar Çelikkol ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.   

2.5 Milyon Liraya Mal Olacak

Endemol Türkiyeve Endemol İtalya’nın ortak prodüksiyonuyla çekimleri gerçekleştirilen İtalya sahneleri toplamda 1.2 milyon liraya mal olan, birinci bölümün tamamının ise  2.5 milyon liraya mal olması planlanan ‘Kördüğüm’ aralık ayı sonunda FOX’ta izleyiciyle buluşacak.

İTALYA NOTLARI

-İtalya’nın Como ve Milano şehirlerinde gerçekleşen çekimlerde İbrahim Çelikkol’un Ferrari kullandığı sahneler için pek çok bölge trafiğe kapatıldı. Genel yönetmen Ömer Faruk Sorak ve Görüntü yönetmeni Emmanuel (Manu) Kadosh, spor otomobili araç dışı çekim ünitesi Russian Arm ile takip ederken, Como Gölü’nün çevresinde trafiğe kapatılan özel alanlarda yapılan, hız ve adrenalin dolu spor otomobil çekimleri yerden kontrollü Flycam’ler (Helikopter Kameralar) ile çekildi.

- Endemol Shine Türkiye’ye İtalya sahnelerinde Endemol Shine İtalya ortaklık etti.

-Ospedale S. Anna Hastanesi iki gün boyunca çekim için kullanıldı. Hastanenin bir katı tamamen boşaltılırken hastane doktorları ve çalışanları da çekim ekibine destek verdi.

- ‘Kördüğüm’ün İtalya çekimlerinde 200’den fazla İtalyan figüran rol aldı.

-İstanbul’dan 40 kişilik teknik ekip İtalya’ya giderken, İtalya’dan da 30 kişilik teknik destek alındı. Oyuncular ve kamera arkası ekibiyle birlikte çekilen  sahneler için toplam 100 kişi çalıştı.

-Sadece İtalya çekimleri için 1.2 milyon lira harcandı. ‘Kördüğüm’ün ilk bölümü için toplam 2.5 milyon lira bütçe ayrıldı.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL