Ana Sayfa Haberler Faber-Castell ile sanatla iç içe bir hafta sonu..!

Faber-Castell ile sanatla iç içe bir hafta sonu..!

Faber-Castell ile sanatla iç içe bir hafta sonu

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell, İstanbul’un en önemli müzelerinde gerçekleşen özel atölye çalışmalarına verdiği destekle, çocukları ve gençleri sanatın büyüleyici dünyasıyla buluşturuyor. Rahmi M. Koç Müzesi ve Pera Müzesi’ndeki birbirinden eğlenceli ve öğretici atölye çalışmalarıyla, çocuklar ve gençler içlerindeki sanatçı ruhla tanışıyorlar.

Rahmi M. Koç Müzesi
Etkinlik: ‘Tasarım Atölyesi; Tik Tak’
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 7 Eylül  Cumartesi
Yaş: 7 - 10 Yaş Arası
Saat: 11:00 – 12:30

Etkinlik detayı: Faber -Castell atölyesiyle zamana hükmetme sırası çocuklarda. Vakit, kendi akreplerini ve yelkovanlarını hayallerindeki gibi tasarlayan  çocukların istediği şekilde akacak. “Tik Tak” adlı atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye çalışması kişi başı katılım bedeli 30 TL’dir.

Pera Müzesi
Etkinlik: ‘Üçünden Biri: Serigrafi Atölyesi’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 7 Eylül  Cumartesi
Saat: 14:00 – 17:00
Yaş Grubu: 15 - 20 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Pera Müzesi’nde, Oryantalist Resim Koleksiyonu Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar, Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu sergilerini bir arada gezme fırsatı bulan genç katılımcılar, sonrasında eserlerden yola çıkarak hem kağıt üzerine farklı malzemelerle kolajlar oluşturacaklar hem de önceden hazırlanmış çeşitli serigrafi eleklerini kullanabilecekler. Atölye başına katılım bedeli: 50 TL PERAkart aile ile %50 indirimli!

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL