Ana Sayfa Haberler Lüks kalem markası Visconti’den Sürrealistik Koleksiyon..!

Lüks kalem markası Visconti’den Sürrealistik Koleksiyon..!

Lüks kalem markası Visconti’den Sürrealistik Koleksiyon

Dünyanın en zarif yazı gereçlerini sunan İtalyan lüks kalem markası Visconti, ünlü İspanyol sürrealist ressam Salvador Dali adına hazırlanan kalem koleksiyonunu, Türkiye’de sanatseverlerin beğenisine sundu.  Koleksiyonda yer alan dolma kalemler, Salvador Dali’nin doğum yılı olan 1904’den esinlenilerek, limitli olarak her bir renkten sadece 904 adet üretildi. 1904-1989 yılları arasında yaşayan ünlü İspanyol sürrealist sanatçı Salvador Dali adına Floransa’da düzenlenen bir sergi, merkezi bu kentte bulunan Visconti’ye ünlü ressama adanmak üzere bir sanat projesi oluşturulması fikrini verdi. Visconti, bir Dali eserini kopyalamak yerine Dali konseptlerinden ilham alarak sürrealist bir kalem tasarlamayı hedefledi ve bunun için de Dali’nın en popüler eserlerinden biri olan “Zamanın Dansı” çalışmasına odaklandı.

İstakozdan ilham aldı

Visconti, Dali’nin en çok ilham duyduğu objelerden, kabuğun sert içinin ise yumuşak olduğu ıstakozdan ilham alarak, ilginç bir tasarım ortaya koydu. Kalemin mürekkebi yumuşak dokuyu çağrıştırıyor, kalemin dış gümüş gövde kısmı ise kabuğu anımsatıyor. Bu tasarımın bir uzantısı olarak kalemin haznesi mürekkep dolu olarak geliyor. Kalemin kapak ve mürekkep besleme kısımlarında, kalemin içini gösteren iki küçük pencere bulunuyor. Dali eserlerinden alıntılanan eriyen saat (Melting Watch) motifi kalem gövdesinde yer alıyor. Kanayan kalp (Unicorn Heart) motifi ise kalem gövdesinden yavaşça akan mürekkep işlemesi ile temalandırılıyor.

Limitli adette üretildi

Koleksiyonun limitli serisi sadece dolma kalem olarak, Salvador Dali’nin doğum yılı olan 1904’ten esinlenilerek, Gümüş - Mavi Lake ve Altın - Yeşil Lake renklerinin her birinden 904 adet üretildi. Bu özel limitli seride her bir Dali kalemi, kalemin sergilenebileceği “Profile of Time- Zamanın Profili“ eriyen saat figürünün döküm standı ile birlikte sunuluyor. Gümüşten üretilen Salvador Dali, “Dance of Time I Dolma Kalemi“, Türkiye’deki koleksiyonerlerin beğenisine Visconti Türkiye tarafından 3.900 Euro+KDV fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Regular Edition

Salvador Dali serisi aynı zamanda günlük kullanım için tasarlanmış “Regular Edition“ kategorisi altında yeşil, mavi ve kahverengi renklerde; mekanik kurşun kalem, tükenmez, roller ve dolma kalem opsiyonları olarak da ayrıca meraklıların beğenisinesunuluyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL