Ana Sayfa Haberler Dünyada Benzeri Yok; Tüm Atlas Halılar Artık Kendi Kendini Temizliyor!

Dünyada Benzeri Yok; Tüm Atlas Halılar Artık Kendi Kendini Temizliyor!
Dünyada Benzeri Yok; Tüm Atlas Halılar Artık Kendi Kendini Temizliyor!
 
 
45 yıllık köklü geçmişinde öncü marka kimliğiyle anılan Atlas Halı, bir Türk markası olarak dünyaya önemli bir buluş armağan ettiği ‘Kendi kendini temizleyen ve leke barındırmayan nano halı”larının mucizesini, boğazın güzelliğine eşlik eden teknede düzenlediği etkinliğinde basın mensupları ile yeniden paylaştı.
 
Atlas Halı, basına özel düzenlediği iftar yemeği buluşmasında, dünyaya armağan ettiği nano halıların mucizesini de basın mensuplarına bizzat deneyimletti. Nano halının vişne, sütlü kahve, kola gibi kalıcı lekeler bırakan maddelere karşın hiç leke kalmaması testlerine büyük ilgi gösteren basın mensupları keyifle geçen gecede, Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu’ndan nano halı ile ilgili detaylı bilgileri aldı.
 
 Başarılı tasarımcı kadrosunun tasarımlarını taşıyan Atlas Halı’nın artık tüm halıları; kendi kendini temizleyebilen, leke barındırmayan, toksik gazları ve kokuları yok eden, vücutta biriken statik elektriğin atılmasını sağlayan, kimyasal içermediği için gıda ile temasta dahi güvenle kullanılabilen özellikleri taşıyor.
 
Dünyada saygın bir yeri bulunan Türk halı sektöründe 45 yıllık köklü geçmişe sahip Atlas Halı, yine bir Türk firması olan İnnovcoat işbirliği ile geliştirdiği kendi kendini temizleyebilen ve yüzeyindeki organik kirlerin ışık altında parçalanıp yok olmasını sağlayan nano halılarla dünyaya bir buluş armağan etti.

Suyun üzerinde yaşamasına rağmen su iticilik özelliğine sahip nilüfer çiçeğinden esinlenerek yaratılan Atlas Nano Halılar, sıvı itici gücü ile leke barındırmadığı gibi herhangi bir ışık kaynağından aldığı enerjiyle günlük yaşamdaki kir ve tozları kendi kendini temizleyerek yaşama benzersiz bir kolaylık ve keyif katıyor; halı temizleme sıkıntısına son veriyor.

Leke olsa da, olmasa da kendi kendini temizliyor!

Atlas Nano Halılar’ın üzerinde görülen bir leke olmasa bile, kendi kendini sürekli temizleme özelliği sayesinde sigara, duman, is, ayak kiri gibi yaşamın içerisinde bulunan gözle görünmeyen kirler barınamıyor. Yine bu üstün özelliği sayesinde halının renkleri zaman içinde birbirine karışmıyor, uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi ışıl ışıl kalıyor. Atlas Nano Halı, odanızın havasındaki organik toksik gazları ve kokuları ışık aldığı sürece yok ediyor.

Stres dolu bir yaşama rahatlatıcı bir katkı sunuyor!

Nano Halı, ısı yalıtkanlığını azaltmadan, yüksek elektrik iletkenliği sayesinde, vücutta biriken statik elektriğin atılmasına yardımcı oluyor.

Nem ve küfe karşı dayanıklı, Bakteri, mantar ve ev akarları (mite) barındırmıyor!

Uluslararası test ve değerlendirme kurumu (INTERTEK) raporlarına göre Atlas ‘Nano Halı’nın içerdiği özel formülasyon ile yüzde 99,1 oranında bakteri barındırmıyor. Ayrıca zararlı kimyasal maddeler içermediği için evin her alanında güvenle kullanılabiliyor.

Son derece sağlıklı ve hijyenik !

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan gıda ile temas testinden de başarıyla geçen Atlas Nano Halı ürünleri ile ilgili detaylı bilgi için www.atlashali.com.tr ve www.nanohali.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Destek talepleri için de 444 2857 – 444 ATLS numaralı müşteri destek hattını arayabilirsiniz.

 

Atlas Halı Hakkında

Türkiye’nin en köklü halı markalarından olan Atlas Halı, Naksan Holding bünyesinde yer alan ileri teknolojiye sahip üretim tesisleri, Türk halıcılığına yön veren AR-GE çalışmaları, yenilikleri ve hızla genişleyen bayi ağı ile sektörde her zaman öncü, her zaman moda ve her zaman tercih edilen olmayı başardı.

Kalitesi ve sahip olduğu gelişmiş dokuma teknolojileriyle olduğu kadar, Türkiye’nin önde gelen birçok başarılı tasarımcının imzasını taşıyan koleksiyonlarıyla da dikkatleri çeken Atlas Halı, inovatif yaklaşımlarını yansıtan çalışmalarına devam ediyor.

Atlas Halı, 2013’ün ilk çeyreğinde, birçok çeşit arasından, hiç yorulmadan, eğlenerek, üstelik evinize en çok uyan halıyı seçme özgürlüğü sunan, alanında ilk ve tek özel bir uygulama başlattı. App Store’dan iPhone ve iPad’lere ücretsiz indirilen “Atlas Halı Foto Dekorasyon” uygulaması, tüketicilerin en doğru halı seçimini keyifli bir yolculuğa dönüştürdü.

Atlas Halı’nın inovatif yaklaşımını gözler önüne seren bir başka çalışma ise; ışıyan iplik teknolojisi. Çocukların odasında eğlenceli bir dünya yaratan Atlas Halı Çocuk Serisi’nın doğal yumuşacık dokuya sahip bambu iplikleriyle üretilen halıları, sağlıklı oyun alanları sunarken aynı zamanda güneşten ve diğer ışık kaynaklarından aldığı enerjiyle geceleri ışıyan iplik teknolojisine de sahip.

1967’den beri yüz binlerce ev için adeta aileden biri olan ve yaşam alanlarımızın özel bir parçası konumunda bulunan Atlas Halı, Nisan 2013’te nanoteknoloji kullanımıyla dünyada bir ilk olan, leke barındırmayan, kendi kendini temizleyen, bakteri-mantar-küf barındırmayan ve yapısındaki doğal iletkenlik ile stresi azaltan Nano Halı’ları tüketiciyle buluşturdu. 

Atlas Halı; ‘Damla’, ‘Petunya’, ‘Nergis’, ‘Nev’, ‘Efsun’, ‘Eyvan’, ‘Lokum’, ‘Şems’, ‘Hatayi’, ‘Hare’, ‘Harman’, ‘Hayat Ağacı’, ‘Nazar Boncuğu’, ‘Vuslat’, ‘Uşak’, ’Sedef ’, ’Akide ’ ve ’ Sereserpe’ serilerinin yanı sıra, çocuklar için özel olarak hazırlanan ‘Gün Işığı’ ve ‘Ay Işığı’ serileri ile, dün olduğu gibi bugün de evlerin değişmezi, sektörün gözdesi ve ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

45 yıldır Türkiye’nin en güçlü halı markalarından biri olan Atlas Halı, Naksan Holding çatısı altında, yepyeni çizgisi, fark yaratan, yenilikçi, dinamik ve özgün tasarımlardan oluşan koleksiyonlarıyla Türkiye’de ve dünyada halı sektörünün lokomotif markası olma yolunda ilerliyor.

 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL