Ana Sayfa Haberler Film ve dizi yapımcılarının yeni mekanı Halfeti..

Film ve dizi yapımcılarının yeni mekanı Halfeti..

Film ve dizi yapımcılarının yeni mekanı Halfeti..

Fox tv ekranlarında cuma akşamları izleyici ile buluşan karagül dizisi hüzünlü bir aşk hikâyesini anlatıyor.Yapımcılığını avşar filmin yaptığı,Murat saraçoğlu'nun yönettiği Gaziantep ve Halfeti üçgeninde geçen dizinin başrollerini Ece Uslu ve Yavuz Bingöl üstlenirken Özcan Deniz de 'konuk oyuncu' olarak yer alıyor..

Güneydoğu'nun saklı cenneti' diye nitelendirilen ve kara gülleriyle meşhur olan Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesi, film ve dizi yapımcılarının yeni mekanı oldu.

Yerli ve yabancı turistlerin de gözdesi haline gelen Halfeti'de çekimlere devam eden 'Karagül' dizisi doğal bir platformda çekiliyor. Çekimleri Halfeti Fırat Nehri kıyısında gerçekleştirilen 'Karagül' dizisine çok sayıda yöre halkı, figüran oyuncu olarak yer aldı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli turizm potansiyellerinden birine sahip olan Halfeti'de devam eden karagül dizisi bildiğiniz gibi, geçen hafta fox tv.de heyecan dolu bir sahne ile sezon finali yaptı.

Halfeti

Halfeti, büyük kısmı Birecik Baraj gölünün suları altında kalan Şanlıurfa’nın küçük bir kasabası. Dünyada siyah gülün yetiştiği tek yer olarak kabul edilen Halfeti, sakin ve huzur veren özelliği ile de biliniyor. Geleneksel taş mimarisiyle inşa edilmiş evleri, sular altında kalan tarihi Merkez Camii ve yeşil alanlarıyla dikkat çeken Halfeti'de özellikle İncil'in bir nüshasının çoğaltıldığı yer olarak bilinen Rumkale ve Kaya Kilisesi'nin yanı sıra tarihi Savaşan Köyü'nü çekimlerde kullanan Karagül dizisi yeni bölümleriyle izleyici tarafından heyecanla beklenmekte.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL