Ana Sayfa Haberler Her ay bir yönetmen SSM'de!

Her ay bir yönetmen SSM'de!

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, usta sinema yazarı Atilla Dorsay’ı yönetmen ve oyuncularla bir araya getiriyor. Her ay gerçekleştirilecek etkinlikte, bir film temel alınacak ve Atilla Dorsay’ın moderatörlüğünde yönetmen ve oyuncuların katılımıyla bir panel gerçekleştirilecek.

İlk etkinlik 27 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da düzenlenecek. Zeki Demirkubuz’un “Yeraltı” filminin ele alınacağı bu etkinlik filmin izlenmesiyle başlayacak, ardından Zeki Demirkubuz’un sinemaseverlerle buluşacağı bir panelle devam edecek. SSM Galeri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek panele ek olarak, Mart ayı boyunca Zeki Demirkubuz'un Üçüncü Sayfa, Yazgı ve Kader filmleri SSM 'the Seed'de izlenebilecek.

Sinema etkinliği, Nisan ayında Yeşim Ustaoğlu'nun “Araf” filmi ve Mayıs ayında ise Reis Çelik'in “Lal Gece” filminin gösterimleri ve filmler üzerine Atilla Dorsay’ın yönetmen ve oyuncular eşliğinde gerçekleştireceği panellerle devam edecek. Ayrıca, Nisan ayında Yeşim Ustaoğlu filmleri, Mayıs ayında ise Reis Çelik filmleri SSM ‘the Seed’ salonunda gösterilecek.

Üçüncü Sayfa

Film Gösterimi

10 Mart – 14.00

Yazgı

Film Gösterimi

17 Mart – 14.00

Kader

Film Gösterimi

24 Mart – 14.00

Yeraltı

Film Gösterimi ve Panel

27 Mart – 19.00

27 Mart panel katılımı ücretsizdir. Film gösterimlerine katılım müze giriş bileti ile olacaktır.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL